mentoringtiskové zprávyvšechny aktuality

TZ: Startujeme první český Mentoringový maraton

V Praze, 02.10.2020

Více než šedesátka zkušených žen bude celý týden radit svým kolegyním online. Společně budeme hledat cesty, jak využít současnou situaci a tvořit nové přístupy k práci, k řízení lidí nebo vlastního byznysu a jak tyto nové přístupy integrovat také do osobního života. 

Ženy dnes stojí před největší výzvou naší doby. Krize urychlila změny, které se odehrávají ve firmách, ve školách a také v domácím prostředí. Ženy jsou do dění aktivně zapojené – učí své děti, pečují o rodinné příslušníky a současně dělají vše proto, aby svou práci odvedly v plné kvalitě. Je obdivuhodné, že si najdou čas na to podpořit další ženy a podělit se o své zkušenosti a znalosti.“ Říká prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR, Lenka Šťastná. 

Mentoringový maraton odstartuje v sobotu 7. listopadu a potrvá až do 14. listopadu. Poprvé budou mít ženy v Česku možnost zapojit se do takto mimořádné akce, a díky tomu získat přístup k řadě webinářů a mentorských kruhů, aby se obohatila a možná i zkrátila jejich cesta k budoucnosti, jakou si přejí.

K virtuálním mentoringovým stolům zasedne 60 zkušených žen a účastnice si mohou každý den vybrat dvě mentorky a témata. Za týden se mohou připojit až ke 16 online diskusím. 

Mentoringový den je tradiční součástí kampaně Equal Pay Day. Na jaře jsme dokázaly velmi rychle zorganizovat asi první velkou online konferenci v Česku, a přestože nám aktuální situace nedovoluje potkat se osobně, rozhodly jsme se na mentoring nerezignovat a umožnit ženám setkání s mentorkami ve virtuálním prostoru. Mentoringového dne se každoročně účastní stovky žen a věřím, že Mentoringový maraton bude stejně úspěšný.“ Vysvětluje pozadí akce a vysílá pozvánku Lenka Šťastná. 

Business & Professional Women CR z.s.  je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace svojí činností podporuje ženy v aktivitách směřujících k dosažení ekonomické nezávislosti, usiluje o zvýšení počtu žen ve veřejném prostoru, má projekty podporující vyšší zastoupení žen v rozhodovacích pozicích. Hlavním projektem je konference a kampaň Equal Pay Day, která usiluje o snížení rozdílu v platech mužů a žen.

Kontakt:
Marie Petrovová
607 916 333
pr@bpwcr.cz
Business & Professional Women ČR
www.bpwcr.cz, www.equalpayday.cz