Aktualitynapsali-o-nasvšechny aktuality

TV Nova: Využívání potenciálu a talentu žen: Za rovnoprávné podmínky bojuje konference Equal Pay Day

Mezinárodní konference Equal Pay Day se letos v dubnu uskuteční již popatnácté. Hlavním tématem dvoudenní akce poukazující na rozdíl v odměňování a postavení žen ve společnosti bude Příležitost.

Ve dnech 11. a 12. dubna 2024 se v Praze již popatnácté uskuteční mezinárodní konference na téma rovných příležitostí a nerovného odměňování Equal Pay Day (EPD), která je největší svého druhu v Evropě a jedinou v České republice. V této oblasti stále patříme mezi nejhorší na evropském kontinentu – ženy dostávají v průměru o 17,7 % nižší mzdu než muži. A proto je potřeba toto celospolečenské téma neustále připomínat. Dvoudenní akce představí desítky českých i zahraničních vystupujících z řad expertek a expertů, top managementu firem, HR manažerek a manažerů i osobností z veřejné sféry a diplomacie a každoročně přiláká stovky žen a mužů. Průvodkyní letošním ročníkem s tématem Příležitost bude Barbora Kroužková.

Konferenci pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR (BPWCR), která od roku 2010 podporuje ekonomickou nezávislost žen a vede celoroční kampaň a osvětu k tématice rovného odměňování a postavení žen a mužů ve společnosti.

​Podle mnoha národních i mezinárodních ukazatelů bohužel v ČR stále neumíme plně využít potenciál a talent žen, a proto zde zůstává příležitost pro změnu. Ženy nejsou minorita, i když to tak na některých pozicích, v médiích či politice vypadá. Společnost se vůči ženám zpravidla chová jiným způsobem než k mužům a jde o to odpovědět si na otázku, zda a jak tato situace společnosti a ekonomice prospívá. Například podle studie společnosti McKinsey z roku 2021 by mohlo lepší využití ekonomického potenciálu žen do roku 2030 navýšit HDP Česka (a Slovenska) zhruba o 8 %.

Děkujeme televizi Nova, že se již po 12. stala hlavním mediálním partnerem.