všechny aktuality

Steliana – normální, přitom neobyčejná žena

By 20. 3. 2021 No Comments

Se Stelianou van de Rijt Economu jsem se potkala na W.I.N. konferenci v Aténách v roce 2019. Nejdříve jsme spolu seděly u večeře, pak byla Steliana jednou z nejaktivnějších účastnic mého workshopu o Ženském time managementu. Na slavnostním závěrečném večeru byla jednou ze 3 žen, která dostala cenu W.I.N. za svou celoživotní práci v podpoře žen.

Připadala mi úplně normálně, přístupná, lidská. Až později jsem zjistila, že tahle skromná máma má za sebou léta práce v ženském leadershipu, ve zviditelňování a obhajobě přínosů zapojení matek do práce. Umí výstižně vyjádřit, jak mateřství posiluje naše kompetence lídra. 

Steliana napsala knihu Mothers as Leaders. Nedávno po 20 letech odešla z korporace a věnuje se koučování manažerek matek a týmovému koučování. Podporuji její principy a byla jsem šťastná, že mě nevyloučila ze své nově založené online skupiny Mothers as Leaders, i když jsem bezdětná. 

Proč mi stojí za to Stelianu podporovat? Protože si vážím jí práce a názorů. Není šéfkou veliké mezinárodní korporace, vidí však každodenní přínos žen manažerek pro zdar organizací. Umí o tom poutavě, přitom obyčejné mluvit. Pojmenovává přesné detaily, kde matky manažerky žijí svůj leadership. Jak je mateřství obohacuje. Uvádí, že nejlepší leader je ten, který má kolem sebe srovnanou rodinu, která je tím největším zdrojem energie.

Mohla bych to zabalit do velkých pojmů, že Steliana šíří diverzitu a inkluzi. Je mi příjemnější napsat otevřeně, že mě, nematku, Steliana pozvala k přednášení pro její skupinu. Ví, že jsem jim mohla předat velkou hodnotu. Dokonce jsem vyhrála hru na pravdu a lež na jiném jejím networkingovém online. Měly jsme o sobě říct jeden pravdivý výrok a jeden nepravdivý. Já uvedla, že nemám děti a miluji všechny druhy pohybu. Nikdo ve skupině to u mně neodhadl správně. Srdečně jsme se naším předpokladům všechny tehdy dobře zasmály. 

Proto doporučuji všem poslechnout si obyčejně neobyčejnou ženu, jaké uvádí přesné kompetence, které v ženách kultivuje mateřství. Já je zde záměrně neuvedla. Těšte se na Stelianu!

mentorka Lenka Mrázová