Aktualitykonferencevšechny aktuality

Potvrzeno! Moderátorkou konference bude Barbora Kroužková

Novinářka a moderátorka hlavního zpravodajského pořadu Události České televize se letos ujme moderování prvního, konferenčního dne Equal Pay Day. Těší nás, že Barbora na tuto nabídku kývla, protože se sama otázkou postavení mužů a žen ve společnosti zabývá. Díky jejímu umění trefně mířených otázek bude během 15. ročníku konference mikrofon v těch nejpovolanějších rukách. 

Ženy u nás stále na mnoha pozicích mají nižší platy než muži. Gender pay gap u nás byl loni 17,7 %. Je nepřijatelné, aby ženy musely pracovat o 60 dní déle, aby dosáhly stejného výsledku. Tato nerovnost má mnoho příčin a je potřeba je odhalovat, pojmenovávat a odstraňovat. I proto jsem s radostí přijala nabídku moderovat letošní 15. ročník konference Equal Pay Day. Je to velmi důležité téma, které by měl řešit stát, určitě také každý zaměstnavatel a samozřejmě každá z nás,“ říká Barbora Kroužková ohledně své motivace stát se průvodkyní celým konferenčním dnem.

Barbora vystudovala magistra na IPS FSV obor politologie a mezinárodní vztahy, v médiích pracuje od roku 1992 a má dvě děti. Kromě hlavních zpráv moderuje i publicistický pořad Události, komentáře, v minulosti také zpovídala významné osobnosti v pořadu Interview ČT24. Vedle toho se dlouhodobě angažuje v oblasti veřejně prospěšných aktivit a v minulém roce obdržela Cenu Fóra dárců pro novináře za přínos pro filantropii. V loňském roce byla například patronkou sbírky oblíbených Adventních koncertů ČT, pravidelně také moderuje podcasty Fóra dárců.