Šárka Churavá

HR manažerka, Kaufland

Miluji networking – setkávání se s lidmi s tradičními i méně obvyklými zájmy a pohledy na svět. Díky nim se stále něco učím a objevuji. Připravuji firemní networkingovou akci, kdy mezi našimi zaměstnanci aktivně hledám kolegy, kteří mají „co nabídnout“, a inspiruji je, aby se o tom nebáli mluvit před ostatními.

Téma:  Nastavení mysli jako klíč k úspěchu

Výběr tématu byl jasný, protože toto téma je má silná stránka. Uvědomění, že jsme tvůrci svého života, nikoliv jeho oběti. Je to o naší ochotě převzít za svůj život zodpovědnost. Vybírat si myšlenky, které necháme do naší mysli proudit a zakořenit v ní. Odmítat myšlenky, které nám neprospívají. Je to také o odvaze odstřihnout „toxické“ osoby ze svého okolí. Je to o tom, že si vědomě vybíráme věci, osoby, prostředí, kterým se obklopujeme. Podělím se také o konkrétní tipy, díky kterým bude proměna fixního myšlení na růstové nastavení mysli mnohem snazší. Zkrátka a dobře – vše máme ve svých rukou.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Těžko vybrat jednu jedinou. Jedna z těch nejzásadnějších ovšem je, že největším limitem jsme na naší životní cestě my sami. Přesvědčení, která jsme přijali vědomě i nevědomě za svá, jsou naší největší překážkou. A pokud chceme (a je to v naší moci) náš život změnit k lepšímu, tak musíme v první řadě změnit naše přesvědčení, naše každodenní návyky a hlavně naše myšlenky.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

V naší firmě funguji mimo jiné také jako komunikační poradce pro naše zaměstnance. A s tím souvisí moje plánovaná výzva na letošní rok. A tou je koučingový výcvik. Pokládat si důležité, byť někdy ne příliš příjemné otázky, je klíčovým faktorem k poznání sebe samého a dosažení spokojenosti.

Jak doplňujete energii?

Energii doplňuji při sportu (cyklistika, fitness, procházky), ale také četbou kvalitních knih, návštěvou vzdělávacích akcí a také s rodinou a přáteli.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Dříve jsem „tlačila na pilu“ a dělala to tak dlouho, až se dostavil nějaký výsledek. Časem jsem našla efektivnější způsob, a to danou činnost přerušit, myšlenky „odklonit“ někam jinam (např. sport, procházka v přírodě, setkání s přáteli, zajímavá knížka, kvalitní film…), a pak se k činnosti vrátit.