Michaela Indráková

Moderátorka TV Nova

Pracuji jako novinářka a na své práci mám ráda, že mohu klást otázky lidem, kteří ovlivňují budoucnost téhle země a tím i mých dětí.

Téma:  Méně soutěžení, více opravdovosti

Byla jsem vychovaná hodně soutěživě a pořád to mám v sobě. S postupem věku jsem ale zjistila, že víc než se načančaná fotit na sociální sítě mě baví nebát se být nedokonalá a opravdová a sdílet to i s ostatními – co mi nejde, čeho se bojím, jaké strachy se mi už naopak podařilo překonat a můžu to jako zkušenost předat dál. Myslím, že právě v opravdovosti a sdílení našeho skutečného já bez neustálého porovnávání se a přikrášlování je skutečná síla ženského společenství, a že nám to v dnešní době zdánlivě dokonalého světa sociálních sítí chybí. Takže pokud máte chuť, pojďte se mnou na chvíli opustit své ulity a pojďme si povídat o našich nejistotách, pochybnostech, ale i síle, získané nelehkými zkušenostmi. A podpořit se.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Všechno nakonec dobře dopadne.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Chtěla bych žít více udržitelně – třeba jezdit častěji vlakem, kupovat jen to, co je opravdu nutné, a dávat přednost lokálním potravinám.

Jak doplňujete energii?

Procházka po lese a sport v přírodě vždycky zaberou. A také vidět moje děti, jak se nahlas smějí a svítí jim u toho oči.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Napíšu si to do mobilu jako předsevzetí – naposledy třeba, že se nenechám vykolejit vztekáním svého tříletého syna a budu na jeho křik vždy reagovat klidně a trpělivě.