Petra Šebo

Ředitelka nepřímého prodeje a marketingu Xerox

Rezervovat mentoring / od 28.2.2019

Téma speed mentoringu

Hysterie, pláč a citové vydírání – ženské slabosti?

Omyl, vyjednávací techniky, které když umíte použít správně, fungují.

Já jsem mistrem citového vydírání, považuji ho za úžasnou zbraň dokonce i v byznysu. Obzvlášť, když jsou cílem muži. Emotivní scénka nebo správně zvolené oblečení taky udělají své . Moji kolegové mají dokonce pro jednu ženskou techniku vyjednávání název. Jmenuje se: Dívka v nesnázích.

Muži tvrdí, že vyznávají byznys bez emocí a přitom na sebe velmi často na jednáních křičí. Měří si ega a velice často nedojdou k žádnému výsledku pro nerozhodnost o poměru vlastní velikosti. Vyznává se tvrdost, ale ta nám ženám není vlastní. Těmhle pravidlům bychom se neměly přizpůsobovat, měly bychom je měnit. Jaké zbraně mají ženy ? Jak máme čelit mužské přesile? Využijte zbraně, které vám příroda nadělila. Jsme jiné, fungujeme jinak a to je naše bohatství, v tom je skutečná diverzita. Jak v ryze mužském prostředí funguje ženský management? Jaké zbraně používáme na kolegy, šéfy i partnery? Jak využíváme autentičnosti každé z nás? A jaký vliv to má na naše vlastní sebevědomí i na harmonii ve firmě? O tom se na mentoringu s vámi moc ráda podělím.

Moje rada účastnicím

Nebrat si věci osobně. Strašně osvobozující je uvědomit si, že pravda je relativní a závisí na úhlu pohledu. A většinou bývá uprostřed. Je úleva vidět věci z odstupu, s nadhledem a ne zacloněné vlastním egem.

Co byste popřála akci k 10. výročí?

Dlouhé zdraví. Aby si i nadále celá akce udržela ten správný balanc a ženy podporovala, vedla dialog , otevírala dveře a nabízela řešení a nikdy se nesnížila k boji.

Něco o mně

Já mám úplně aktuálně čerstvý řidičský průkaz. To je pro mě velká změna v mých 41 letech. A také nově asi dva měsíce vedu v Xeroxu nepřímý prodej. Takže můj rok 2019 začal překonáváním vlastních limitů a vrháním se do nových výzev. Překvapivě přesto, že obě změny mě na začátku děsily, jsem je vzala jako experiment a obojího se mi daří užívat, učit se a rozvíjet. A to mi, musím říct, přináší radost.