Michaela Hrdličková

Biogen, Director Patient Advocacy Europe/Canada

webové stránkyPropojení na LinkedIN
sobota 27.3.2021
úterý 30.3.2021
14:00-15:30h

Pracuji v Globálním Corporate Affairs týmu biotechnologické firmy Biogen, jsem členkou BPW a mentorkou. Moje témata jsou například leadership, spolupráce, rovné příležitosti a work life balance. Jsem maminka dvou dospělých dětí a milovnice retrívrů, umění, jazzu a cestování. Mám ráda pozitivní konstruktivní lidi se smyslem pro humor. O současné době si myslím, že přinesla kromě starostí i mnoho dobrého, jako nové příležitosti, nebo připomenutí skutečných životních hodnot.

Téma:  Co všechno mě minulý rok naučil a co jsem si uvědomila

Od začátku loňského roku se naše životy změnily. Mně to připomnělo, co je v životě opravdu důležité. A také to, že schopnost přizpůsobit se změnách, odhodit předsudky, být schopna se pořád učit a respektovat druhé lidi, patří k tomu nejdůležitějšímu, co nám pomůže spoustu potíží překonat. Dříve byla moje práce samé cestování, teď komunikuji s polovinou světa virtuálně. A ono to jde. Někteří manažeři tvrdí, že nemohou virtuálně vést svoje podřízené, ale já si naopak myslím, že to jde velmi dobře. Jen je potřeba respektovat určitá pravidla

V soukromí se vracím k věcem, na které jsem málem zapomněla. Měla jsem čas přečíst knihy a vidět filmy, na které bych za normálních okolností neměla čas. Začala jsem každé ráno cvičit v době, kterou bych trávila jízdou autem do práce. Ale hlavně jsem si uvědomila, jak mám skvělou rodinu, jak moc se od nich všech můžu naučit. V tom chvatu v minulosti jsem na ně neměla tolik času. Moc mě to všechno obohatilo, hodně jsem se poučila a inspirovala. Že se dá naučit hrát na klavír podle aplikace v telefonu, malovat akvarely podle kurzu na internetu, a spousta dalších věcí. Já vím, pro soustu lidí to není nic neobvyklého, ale někteří sem tam zapomeneme dělat něco jiného než povinnosti.

Ráda se o to všechno podělím s ostatními. Tato zkušenost mi znovu potvrdila, že i na tak vážné situaci se dá najít spousta pozitivního.

Hlavní myšlenka pro účastnice:

Změna je život. Změnu je třeba brát jako příležitost, nenechat si díky předsudkům utéct něco, co nám může pozitivně změnit život.

Co mě v minulém roce nakoplo:

Situace kolem Corona – zjistila jsem, že lze pracovat virtuálně a u toho stihnout spoustu věcí, na které jsem v minulosti neměla čas.

Mé zdroje inspirace:

Kniha Peklo a jiné destinace od Madeleine Albrightové, kniha Můj příběh od Michele Obama

Kterou ženu bych ráda potkala:

Madeleine Albrightovou, protože s velkou noblesou a skromností zvládla a překonala velké věci. Je velmi inspirativní.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Posílení sebevědomí a sebejistoty žen a komunikace výhod většího zapojení žen pro celou společnost mužům. Vysvětlování a komunikace této otázky od dětského věku.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Že jsem byla úspěšná v tom, co mě baví, dobrá maminka a partnerka, a že jsem neuhnula od skutečných lidských hodnot. A že můj životní příběh pomohl inspirovat jiné ženy.