Michaela Hrdličková

Director Patient Advocacy Canada/Europe/partner markets at Biogen

Středa  11.11.2020  14:15-15:15

Již od roku 1995 se Michaela Hrdličková pohybuje ve farmaceutickém průmyslu v oblasti biotechnologií. V letech 2010 až 2017 byla ředitelkou české pobočky americké biotechnologické firmy Biogen a zároveň zastávala funkci první viceprezidentky Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). V roce 2017 přešla v Biogenu na pozici regionální ředitelky pro východní a střední Evropu pro speciální medicínskou oblast. Nyní je členkou globálního týmu Corporate Affairs firmy Biogen a zastává post Director Patient Advocacy Canada/Europe SMA. V rámci AIFP iniciovala projekt Akademie pacientských organizací, který vzdělává české pacientské organizace s cílem pomoci jim být soběstačné, nezávislé a profesionální, a přispět tak k řešení potřeb pacientů. Tento projekt spolu s dalšími přispěl k pozitivním změnám ve zdravotnictví a k zapojení hlasu pacientů do rozhodovacích procesů.

Od roku 2016 se pravidelně umisťuje v rámci žebříčku TOP ženy Česka organizovaném vydavatelstvím Economia a vyhlašovaném Hospodářskými novinami. Časopis Forbes ji vloni i letos zařadil mezi Nejvlivnější ženy Česka.

Michaela má dvě dospělé děti, věnuje se mentoringu a má svoje webové stránky www.balancevzivote.cz

„Svými zkušenostmi bych ráda inspirovala hlavně ženy, které jsou se sebou nespokojené a mají pocit, že nic nezvládají, že nežijí tak, jak by chtěly. Možná zjistí, že je to tím, že se s někým srovnávají a nevidí svoje silné a jedinečné stránky.“

Téma: Když znáš svoje proč, aneb jak dát své práci vyšší smysl

Snažím se, aby můj život a práce měly hlubší smysl a aby byly v rovnováze. Proto jsem zastáncem toho, aby člověk dělal to, co mu jde a v čem se cítí komfortně. Z vlastních zkušeností vím, že v práci každého z nás dříve či později přijdou nesnadné úkoly či komplikace, které je třeba splnit a překonat. S jedním takovým se aktuálně potýkáme. Je jím COVID-19, který nám významně narušil work-life balance. Je nutné nevzdat to a neodejít. Odhodlat se pokračovat a najít tu správnou cestu však může být pro řadu z nás oříšek. Když však víme PROČ, mohou nás napadnout řešení velmi zajímavá a inovativní, s velkým přesahem. To, co zpočátku vypadá jako problém, může nakonec být velká příležitost. Mně se to docela daří a ráda si s Vámi o tom popovídám.