Lenka Simerská

Hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Propojení na LinkedINInstagramFacebookFacebookTwitterWEB

Pokud víte, že Česko má ostudně velký gender pay gap, tak asi taky tušíte, že se sám nesníží. Na této „misi“ je Lenka už šestým rokem. Na Ministerstvu práce a sociálních věcí řídí systémový projekt 22 % K ROVNOSTI, kde vznikají konkrétní nástroje, analýzy, doporučení a postupy pro snižování propadu příjmů žen vůči mužům v ČR.
Genderovým tématům se věnuje od konce 90. let, její projekty patří k vůbec prvním v oblasti diverzity v CSR. Motivuje ženy, aby vstupovaly do politiky a veřejného života, spolupracuje s političkami v severských zemích. Iniciovala nadstranickou platformu LibuShe pro ženy v komunální politice.

„Poslední dobou mám skvělý pocit dobře vykonané práce. Do státní správy jsem šla před šesti lety za posláním a jsem opravdu ráda, že jsem tomu kus své kariéry věnovala. Společnost totiž začala složitý fenomén gender pay gapu vnímat a zaměstnavatelé ho začali sledovat a mnozí i řešit!“

Téma:  Jak vydělávat férové peníze – jak na to technicky a jak na to „uvnitř“ sebe

„Jsem ohodnocená správně oproti kolegům nebo bych mohla mít víc? Jak to zjistím? Mám svojí práci ráda a nechci odejít. Když odejdu, nebude se to jinde opakovat? Necítím se oceněná, nikdo nevidí, co pro firmu dělám.“ Pokud jsou tohle otázky, které Vás napadají, pak je můj mentoring pro Vás.

Dozvíte se, jak nejčastěji vzniká neférové odměňování, jak to vůbec zjistit a co s tím můžete dělat, aniž byste nutně měnila práci. Také si povíme, jak postupovat při nástupu do nové práce, a kde se nejčastěji dělají chyby v nastavení ohodnocení.

Kolik vyděláváme je spojeno i s vnitřním nastavením sebehodnoty a to je velké ženské téma, které si také rozebereme.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Když něco nezkusíš, nemůžeš vědět, jestli to jde nebo nejde. Jdi do toho a uvidíš.

Jak doplňujete energii?

Koukám do zeleného a poslouchám ptáky. Taky jsem blázen do osobního rozvoje, takže mě baví přeladit posloucháním rozvojových témat a lidí, kteří na něco zajímavého přišli.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Většinou se nejdřív trochu vztekám, za to může beránek v mém znamení. Dodá mi to palivo, opřu se do věci a prostě hledám kudy dál.