Lenka Mrázová

Mentorka, koučka, lektorka, LMentio s.r.o.

Téma speed mentoringu:
Jak komunikovat velmi obtížné situace a získat pochopení lidí. Jak zjistit, co trápí ostatní.

Sobota 1.4.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoringový den
HarmonogramVstupenkyRegistrace na mentoring
Téma:  Jak komunikovat velmi obtížné situace a získat pochopení lidí. Jak zjistit, co trápí ostatní.

Moje nová bohatě žitá zkušenost z vážné nemoci a obr radost z žití teď. Jak sdělit ostatním, že nemoc vnesla do života pár nemilých změn. Jak sdělit kolegovi v práci, že on nevoní, ba přímo smrdí. Jak říct druhým o zásadních, nepříjemných změnách ve vašem životě. Jak účinně požádat o pomoc. Zkrátka jak vést dobře hovor o těžkých problémech. Jak o nemoci, o životních trablech hovoří ženy 40+ a 50+. Jak naopak hovoří mladě ženy, dcery. Jak získat pomoc a efektivní podporu v těžké situaci. Jak snadno zjistit, co se děje kolegyni či kolegovi, kterému se asi něco vážného stalo a jak případně pomoci. Jak se zkratka naučit sdělit vhodně slova o zdravotních trablech a náhlých náročných životních událostech a jak se ostatních zeptat na velmi citlivé věci.

Něco o mně

Vstup do nové životní etapy. Veliká radost z života a setkávání se s lidmi. Měla jsem teď dost náročnou nemoc, strávila od počátku prosince 67 dni v nemocnicích. Vracím se do konání a přemýšlím o novém, co bude účinkovat pro mne a pro druhé, jak být ještě užitečnější.

Co děláte pro to, abyste byla VIDĚT A SLYŠET?

Uvědomit si své silné stránky, dobré události a konání, své pozitivní výsledky a opakovaně o tom hovořit a psát, jemně, ale důrazně to zmiňovat. Odvážit se hovořit o běžných pozitivech.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Jak se naučit pracovat s mladou generací. Jak po 50. narozeninách nevzdávat svůj pracovní život z únavy a vyhoření, jak si nastavit dobrou druhou polovinu života, nemyslet jen na důchod.

Jaké jsou podle Vašeho názoru nejdůležitější VÝZVY PRO ROK 2023?

Zvládnout psychické problémy a jiný životní pohled lidí jiné generace kolem, v rodině, v práci. Nastavit si, zda chodím každá den do kanceláře či pracuji z domova, sedí mi to a mám zapojení do žití firmy.

O čem se ve veřejném prostoru nemluví, ale mělo by?

Mezi střední generací o osobních náročných životních situacích, o velké únavě, která vede k vyčerpání a vyhoření, jak lidem vysvětlit, co se skutečně potřebují ještě naučit, dělat jinak.

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

Že se musí prodávat a okouzlovat svět svými úspěchy sama a nečekat, až si toho všimnou ostatní a informují další lidi.