Lenka Fabian

Global Head of Communications MOSER, a.s.

Rezervovat mentoring / od 28.2.2019

Téma speed mentoringu

Kariérní změna. Jak ji správně uchopit nejen v práci.

V poslední době jsem zažila několik velkých kariérních změn a vím, že mentoring mi velmi pomohl v určitých bodech to nevzdat. Je důležité zkušenosti mezi sebou sdílet a doufám, že má zkušenost může pomoc dalším ženám jít dál. Budeme tedy mluvit, sdílet navzájem své zkušenosti a inspirovat se jedna od druhé.

Moje rada účastnicím

Nejde o radu, ale o uvědomění. Souhlasím s Sheryl Sandberg – nikdo, žádná z nás, nemůže mít všechno. Důležité je si to uvědomit, nic si nevyčítat, neubíjet se a necítit se provinile. Vymezit si hranice a věnovat se tomu, co je pro mě důležité. Je to těžké, ale funguje to.

Co byste popřála akci k 10. výročí?

Přála bych nám všem aby se Equal Pay Day co nejdříve konal 1. ledna. To by znamenalo, že jsme společnými silami dosáhli platové rovnoprávnosti. A tak by to mělo být.

Něco o mně

Poslední dekádu jsem byla šéfredaktorkou časopisu Marie Claire a čím dál více jsem se v této funkci věnovala podpoře ženských práv a otázce žen v businessu. Ale kariéra není žebřík, jsou to spíše dětské prolézačky a tak nyní , po krátkém působení v marketingu digitálních startupů, vedu globální komunikace pro firmu Moser. Je to dream job, ale také veliká výzva. Každá změna, kterou jsem do této chvíle prošla, byla těžká, ale zároveň mi hodně přinesla. Pokoru, ale i sebevědomí. Neustále se učím a zjišťuji nové věci o sobě samé a posouvám se dál. A to je pro mě důležité, protože výzvy mám ráda.