Kateřina Zapletalová

Členka představenstva Moser a.s.

Propojení na LinkedIN
čtvrtek 1.4.2021
14:00-15:30h

Poslední rok byl pro mne časem intenzivního sebepoznávání a seberozvoje. Potvrdila jsem si zkušenost, že jedinou jistotou v životě je neustálá změna. A tuto změnu nejlépe přijmeme když je v souladu naše tělo, mysl a duše.

Téma:  Jak pracovat na harmonii mezi tělem, myslí a duší.

Jsem vystudovaná tělocvikářka a tak si celý život všímám, jak tělo ovlivňuje mysl a naopak. Sice se v posledních letech více mluví o potřebě zdravého životního stylu, o celostní medicíně a psychosomatických souvislostech ale systém vzdělávání a většinový pohled společnosti člověka vlastně mrzačí. Oceňovány jsou buď intelektuální schopnosti nebo vrcholové sportovní výkony. Oboje je samozřejmě obdivuhodné avšak nejobdivuhodnější je, když je tělo a psychika v rovnováze. Pak je totiž velká šance, že je spokojený i člověk.

Hlavní myšlenka pro účastnice:

Spokojenosti a naplnění můžeme dosáhnout jen když jsme celiství a sebe-vědomí.

Co mě v minulém roce nakoplo:

On-line vzdělávací programy.

Zdroje inspirace:

Kniha Čtyři dohody a Pátá dohoda. Trávení času v přírodě a hlavně v lese. Aktivní pohyb který baví. Pravidelná meditace. Podcasty Hausbot Petra Horkého a Redline.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Pochopení toho, že společnost nejlépe funguje, když je v rovnováze a harmonii. Přijetí faktu, že ženy nejsou stejné jako muži a právě proto musí být účastné ve většině oblastí společenského života. Pouze spoluprací a vzájemným respektem můžeme dosáhnout toho nejlepšího.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Žena, která inspiruje.