Iva Lecká

Moderátorka v Hitradio City 937 fm, spisovatelka, Certifikovaný NLP kouč – MISTR Praktikant, mentorka

Rezervovat mentoring / od 28.2.2019

Téma speed mentoringu

Zdravá sebedůvěra – klíč k osobní spokojenosti.

Sebedůvěra je v našem životě nesmírně důležitá. Zasahuje totiž do všech oblastí našeho života, ať už bychom mluvili o vztazích, práci, koníčcích, sportu. Jestliže si nevěřím, těžko mohu něčeho zajímavého v životě dosáhnout, a to i přesto, že bych k tomu měla talent. Sebedůvěra není jednou pro vždy daná vlastnost, která nám zůstane až do smrti. Každý člověk si může, bez ohledu na to, čím si kdy prošel, vybudovat (vypěstovat) vyšší sebedůvěru. Můžeme si ji zvyšovat a rozvíjet v jakémkoli věku. A to tak, že si osvojujeme nové způsoby chování a nové strategické postupy. Vše se můžeme naučit.

Úspěch je spojen s činy, úspěšní lidé pro svůj úspěch něco dělají, nesedí jen s rukama v klíně doma na pohovce. K tomu, abych se rozhoupal, potřebuji sebedůvěru. Potřebuji ten správný motor, odvahu, motivaci, vědět, proč toho chci dosáhnout a co chci získat. Vybudovat si zdravou sebedůvěru není složité, ale vyžaduje to disciplínu a trénink. Sebedůvěra znamená jednat – tady a teď. Sebedůvěra znamená neprodleně dělat to, co musíme, abychom dosáhli nějakého dlouhodobého cíle, i když to může být v krátkodobé perspektivě nepříjemné. Sebedůvěra znamená jednat, vzít svůj „osud“ do vlastních rukou. Jak se na sebedůvěře dá pracovat? Jak se zbavit omezení a zbytečných překážek, které nám v tom brání? Čím si můžeme pomoci? Techniky NLP – ukázky – např. modelování, kotvení, technika strom, zbavení stresu, strachu, zbavení trémy. (Vycházet budu jak z osobní zkušenosti v mediálním prostředí, tak také z práce s klienty na soukromých sezeních). Jak změnit způsob svého myšlení, abychom byli spokojení, tedy šťastní? Zkušenosti, doporučení, ukázky technik, diskuze.

Moje rada účastnicím

Mít se rád, bezpodmínečně, a vážit si sebe sama, je základ spokojeného života. Na prvním místě je vždy JÁ.

Co byste popřála akci k 10. výročí?

Protože vím, jak moc EPD pomáhá, jak roste a jak se vyvíjí, mám jen jedno přání – ať to takhle funguje i nadále. Ať je stále více inspirativních , šikovných, pracovitých a nadšených lidí, co rádi pomohou ostatním v jejich začátcích a předají své zkušenosti. Sdílení pozitivních věcí a úspěchů plodí další úspěch a radost v životě lidí. To je správná cesta. Motivaci k životu potřebujeme. Jsem ráda, že mohu být letos součástí tohoto projektu a osobně přispět.

Něco o mně

Za posledních deset let jsem ušla dlouhou cestu. Především jsem našla sama sebe. Znovuobjevila jsem psychologii a díky studiu NLP (neuro-lingvistické programování) jsem se dala na cestu , která krásně propojuje světy, ve kterých je mi dobře. Moderuji, píši, přednáším a zároveň pomáhám. A protože mě to baví a naplňuje, pak je to s lehkostí, nadhledem a humorem. Uvědomila jsem si co je a co není důležité, kde a jaké hranice mám, a díky tomu jsem našla klíč k osobní spokojenosti. A protože dobré věci se mají sdílet a posílat dál, s radostí tak činím. V mé poslední, šesté knize, která mi vyšla loni v létě, pomáhám lidem namíchat koktejl štěstí, ať už to pro ně znamená cokoli. Myslím, že na lepší cestu jsem se vydat nemohla. S pokorou a vděčností se nechávám každý den překvapovat a těším se, co na mě tam někde v dálce ještě čeká. Věřím, že to i nadále bude super jízda.