Iva Lecká

Moderátorka, spisovatelka, certifikovaný osobní kouč NLP – Mistr praktikant

Téma speed mentoringu:
Jak si uklidit sama v sobě, vytvořit si nadhled a být silnější.

Sobota 1.4.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoringový den
HarmonogramVstupenkyRegistrace na mentoring
Téma:  Jak si uklidit sama v sobě, vytvořit si nadhled a být silnější.

Když chcete být vidět a slyšet, potřebujete být silná sama v sobě. Mít pevnou půdu pod nohama. Potřebujete určitou jistotu. A k té vám pomůže zdravá sebedůvěra. Strach je zbytečná překážka, která vás limituje, omezuje a brzdí. Spoustu překážek si vytváříme sami ve své hlavě. Pokud ale chceme něčeho dosáhnout, musíme si věřit, bez ohledu na to, co říkají všichni kolem. Tak jako uklízíme u nás doma, je třeba uklidit si čas od času i v sobě. Udělat takový vnitřní audit a to, co nás brzdí, co už nepotřebujeme, jednoduše vyhodit. A já vím, že to jde rychle, i když by určitě leckdo namítal, že to tak snadné není. Během našeho setkání tedy rozebereme tohle téma. Mám spoustu osobních zkušeností právě z práce s klienty, se kterými „uklízíme“ neustále. I já sama jsem si v sobě musela „uklidit“, abych si do budoucna zbytečně nenesla na zádech těžký batoh, ale mohla svižnou chůzí vyrazit jen s malou kabelkou. Vím, že to jde a ráda se o své zkušenosti podělím.

Něco o mně

Stále pracuji v médiích. Rádio je moje celoživotní láska. V současné době vysílám ve všední den odpoledne na rádiu Blaník. I nadále se věnuji osobnímu koučinku a pomáhám lidem najít cestu za spokojeným životem, sebedůvěrou a sebevědomím. Připravuji novou knížku, kterou bych chtěla navázat na úspěšné tituly, které se staly bestsellerem. (Všechno je jednou poprvé) Natáčím pro TV hobby magazíny reportáže o zahradě – pořady Polopatě a Rady ptáka Loskutáka. Můj život je velká jízda! Natáčím, koučuji, dělám to, co mě baví.

Co děláte pro to, abyste byla VIDĚT A SLYŠET?

Aby byl člověk vidět a slyšet, nesmí se v první řadě bát. Strach nás zbytečně brzdí. Máme sny a plány, ale nevěříme si. Omezujeme sami sebe. Měla jsem štěstí, že jsem byla vždy velmi výřečná, což mi tak trochu usnadnilo cestu za mikrofon. Nicméně pokud bych si nevěřila a neriskovala, pokud bych seděla v koutě a nebyla odvážná, nikdy bych neměla možnost ukázat a dokázat, že jsem se pro život za mikrofonem a před kamerou narodila. Je důležité na sobě pracovat. Posilovat sebedůvěru, neustále se učit nové věci. To všechno nás obohacuje a především posouvá dopředu. A pokud nás cokoli brzdí, je důležité na tom zapracovat a těch nepotřebných a svazujících věcí se zbavit.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Vše začíná ve škole. Vidím to na svém dvanáctiletém synovi. Co je opravdu důležité? Umění komunikace. Naučit se naslouchat jeden druhému. Budování sebedůvěry a posilování sebevědomí už od školy. Posilování toho, v čem jsme výjimeční. Každý máme na něco talent a to se projevuje už velmi brzy. Je důležité naučit děti jak pracovat s emocemi. To mi v současném systému chybí.

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

Že život je hra. A je to zábavná hra! Nic není tak černobílé, jak to ze začátku vypadá a vše má řešení. Všechno je možné, jen stačí chtít.