Eliška Froschová Stehlíková

Vedoucí firemní komunikace a CSR, Lidl Česká republika

Téma mentoringu:
Drobné kroky k udržitelnosti ve vaší firmě, podnikání i ve vašem životě

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Drobné kroky k udržitelnosti ve vaší firmě, podnikání i ve vašem životě

Co pro vás znamená udržitelnost? V osobním životě? V práci? Je to třídění odpadů, jízda do práce MHD nebo spravedlivé odměňování a rozvoj vašich zaměstnanců? Podíváme se společně na drobnosti, které se dají aplikovat v pracovním i v osobním životě, zkusíme pro toto téma získat šéfy i kolegy, dotkneme se udržitelných eventů a zelené kanceláře.

O mně

Moje kariérní cesta se ubírala přes kulturní příspěvkovou organizaci, několik neziskových organizací až do nadnárodního korporátu. Vždycky mi docela šlo psát a mluvit a tak se to všechno točilo kolem komunikace, marketingu a PR. V roce 2018 jsem objevila nový vesmír a to CSR (společenskou odpovědnost firem). Nebylo to tak daleko ani od neziskového sektoru, charity, environmentálních témat, která mě vždycky velmi zajímala, ani od komunikace. Bylo to přesně to, co mi přišlo jako smysluplné ve velké firmě dělat. Se CSR jsem začala v Tchibu a nyní už šestý rok buduju udržitelnost a společenskou odpovědnost v Lidlu Česká republika.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Příležitost může být dobrým sluhou, ale někdy i zlým pánem. Těch příležitostí totiž máme kolem sebe tolik, že kdybychom sáhli po každé, která se objeví, semele nás to. Proto pozor; nemusíme vyzkoušet všechno, naučit se všechno, nemusíme využít všechno, co se dá. Méně někdy znamená více.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Strašně ráda bych této konferenci popřála, aby už se 16. ročník nemusel konat. Aby gender pay gap, nízké sebevědomí žen nebo čistě mužské party ve vedení firem nebyly už téma. Aby žádná žena nemusela řešit, jestli jí její muž „pohlídá dítě“ nebo jestli si může ostříhat vlasy, aby se stále svému muži líbila.

Jaká příležitost vám změnila život?

Byl to moment, kdy moje mladší dcera nastupovala do školky a já chtěla začít pracovat na plný úvazek, ale nechtěla jsem se vrátit do neziskovky. Ptala jsem se tedy sama sebe a pak i svojí mentorky, co bych tak s vystudovanou bohemistikou a literární vědou na FF UK mohla dělat. Právě rada, jestli by mě třeba nezajímalo CSR (a pak i první pracovní příležitost v Tchibu), mi změnila život. Je to totiž přesně to, co žiju, a co chci, aby mi dávalo smysl v práci.

Jakou příležitost jste propásla?

Propásla jsem příležitost naučit se pořádně anglicky. Teď to po čtyřicítce horko těžko doháním.