Andrea Gontkovičová

Generální ředitelka a předsedkyně představenstva Philip Morris ČR a.s.

↓ ZÁZNAM Z VYSTOUPENÍ NA KONFERENCI ↓

Andrea Gontkovičová začala pracovat ve společnosti Philip Morris International v roce 1997, a to ve slovenské pobočce, kde postupně zastávala různé funkce, včetně pozic v oddělení vnějších vztahů. V roce 2004 přešla do centrály společnosti ve Švýcarsku, aby získala zkušenosti v oddělení strategického obchodního plánování. Po svém návratu v prosinci 2005 byla jmenována ředitelkou vnějších vztahů Philip Morris Slovakia s.r.o. a od roku 2009 následně zastávala funkci ředitelky vnějších vztahů a členky představenstva Philip Morris ČR a.s. Od roku 2012 byla ředitelkou vnějších vztahů pro EU ve švýcarské centrále, načež od roku 2016 přešla na pozici ředitelky pro komercionalizaci bezdýmných produktů.

„Ve Philip Morris ČR pracuje na manažerských pozicích zhruba třicet procent žen, což je v České republice velmi nadprůměrné číslo. Já sama se snažím motivovat ženy nejen v naší firmě k tomu, aby se nebály, držely svoji kariéru pevně v rukou a těšilo je být  profesionálkami na vysoké úrovni.“

Po návratu do Philip Morris ČR a.s. roku 2016 byla jmenována ředitelkou oddělení bezdýmných produktů pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Od roku 2018 pracovala jako ředitelka obchodního rozvoje. Počátkem října 2019 byla Andrea Gontkovičová jmenována generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Philip Morris ČR a.s. zodpovědnou za Českou republiku, Slovenskou republiku a Maďarsko.
Andrea Gontkovičová má titul doktorky filozofie, který získala na Univerzitě Komenského v Bratislavě. V roce 2019 se stala členkou představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR. Ve stejném roce získala na Slovensku titul absolutní vítězky v anketě „Slovenka roka“.
Andrea Gontkovičová je šťastně vdaná matka dvou synů. Ve volném čase se ráda věnuje sportu a to zejména plavání a lyžování. Kromě toho má rádá dobré jídlo, víno a klasickou literaturu.