Alena Pomahačová

Obchodní ředitelka KOS, Allianz pojišťovna

Téma mentoringu:
Jak funguje a souzní role maminky, partnerky, spolu s růstem kariéry

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Jak funguje a souzní role maminky, partnerky, spolu s růstem kariéry

Jak může žena být silná a sama sebou v mužském světě? Existuje Life Balance pracující mamky s rozjetou kariérou? Jak se radovat i z náročných výzev. Co jsou kariérní ambasadoři a proč je dobré je mít? Jak se sama nesoudit?

O mně

Přicházím z korporátního prostředí s více než 20tiletymi zkušenostmi na manažerských pozicích. Představuji unikátní kombinaci businessu a HR managementu. Za klíčový faktor mého úspěchu považuji mou neustálou podporu týmového dialogu a partnerství, díky čemuž se vždy daří nacházet ta správná řešení. Během svého působení v obchodě jsem se stala expertkou na různé vyjednávací styly, a taktéž řízení mezinárodních projektů. Jsem zkušená a oceňovaná manažerka týmu Allianz 1800 obchodnic a obchodníků, 180 manažerek a manažerů a 5ti Zemských ředitelů. Po letech na vedoucích pozicích se stále zajímám o Vědomé Motivace týmů a jednotlivců, Performance management v souladu s Work life Balance či Agile (skutečný) Leadership. V Allianz patřím k aktivním podporovatelům ženského leadershipu.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Je důležité vnímat signály okolo sebe, abychom mohli reagovat adekvátně a využít příležitosti, které se nám nabízejí. Příležitosti jsou podle mne důležité pro osobní růst, profesní rozvoj, budování vztahů a naplnění našich snů. Můj dosavadní život mi potvrzuje, že využitá příležitost přináší nové zkušenosti, zdokonalení se a otevírá dveře ke světu nových možností.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Aby se Equal stalo i díky takovýmto setkáním v ČR novou normou bez předsudků nejen mužské, ale hlavně i ženské populace.

Jaká příležitost vám změnila život?

Tak třeba možnost makat na sobě už od dětství a díky kvalitnímu výkonu ve zpěvu procestovat půl světa. Naučila jsem se tak vystupovat před tisícovkami lidí a dnes mi to nečiní problém, naopak mne to obohacuje. A k tomu ještě dodnes je hudba mým naplněním a prostředkem k šíření radosti kolem sebe.

Jakou příležitost jste propásla?

Mám pocit, že žádnou. Když dostanu nějaký podnět, či nápad, který mne zajímá, vždy ho rovnou jdu realizovat sama, či s mými blízkými…