2022všechny aktuality

Projekt Zlatá koruna je opět mediálním partnerem EPD

Tradičním mediálním partnerem Equal Pay Day je i projekt Zlatá koruna. Nejinak tomu bude i v rámci 13. ročníku, který se uskuteční ve dnech 8. až 10. dubna 2022.

Projekt Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě od roku 2003 a nyní probíhá již 20. ročník. Soutěžící produkty jsou rozdělené do 17 kategorií. 12 kategorií je věnováno finančním nástrojům pro spotřebitele a 4 reprezentují nabídku pro drobné a střední podnikatele. V roce 2018 byla uvedena nová inovativní kategorie FinTech, která odráží vývoj technologií a jejich vliv na finanční trh.

Produkty posuzuje odborná porota, Finanční akademie Zlaté koruny. Ve Finanční akademii jsou rovnoměrně zastoupeny finanční společnosti, poradci, novináři, zástupci akademické sféry, podnikatelů atd. Finanční akademie a FinTech akademie mají celkem téměř 400 členů. V čele poroty stojí Rada Finanční akademie.

Hodnocení probíhá na základě multikriteriálního modelu, který porovnává ekonomické, kvalitativní a bezpečnostní charakteristiky produktu. Díky velkému počtu hodnotitelů, jejich odbornosti a různorodému zaměření nabízejí výsledky soutěže objektivní obraz českého finančního trhu a spotřebitelům poskytují užitečné vodítko při výběru. Ačkoliv nikdo nemůže tvrdit, že jeden produkt je nejlepší pro všechny potenciální uživatele, historie soutěže dokazuje, že všechny oceněné produkty – i při zpětném pohledu – byly velmi nadstandardními finančními nástroji.

Vedle produktových kategorií vyhlašuje Zlatá koruna ještě vítěze 4 hlavních kategorií – Cenu veřejnosti, Cenu podnikatelů, Cenu za společenskou odpovědnost, která je udílena na základě výsledků výzkumné agentury a nové trendy odráží souhrnná kategorie Novinka roku.