2022napsali-o-nasvšechny aktuality

Praha4Online.cz: Genderově vyvážený management firem může být realita. Mars napoví, jak na to!

Firmy by měly usilovat o to, aby v jejich vedení měli rovnoměrné zastoupení ženy i muži. Jen tak budou totiž moci plně využít potenciál, který jednotliví členové vedení do firem přináší. Tohle všechno se poměrně snadno řekne, nicméně praxe vypadá jinak. Potvrzují to i výsledky studie #HereToBeHeard, kterou mezi ženami z 88 zemí světa realizovala společnosti Mars. Celkem se jí zúčastnilo více jak 10 300 žen.

Právě společnost Mars je jednou ze společností, které téma diverzity a rovných příležitostí pro ženy i muže berou velmi vážně. „Studie #HereToBeHeard jasně ukazuje, že stále existují překážky, které ženám brání plně využít svůj potenciál.

Zajímá vás, jaké tipy má Mars pro firmy, které by se chtěly inspirovat a mít genderově vyvážené vedení?

Dozvíte se je v článku publikovaném na stránkách Praha4Online.cz.

CHCI VĚDĚT VÍC

Nebo ještě lépe, připojte se 8. – 10. dubna k nám na Equal Pay Day 2022 a načerpejte nejen tipy z Marsu z první ruky.

Nechcete na akci, která mění vaše dny, měsíce a roky chybět? Kupte si svou vstupenku jedním kliknutím.

CHCI BÝT U TOHO

Business & Professional Women CR, z.s.  je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 90 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.