Aktualityvšechny aktuality

15. listopadu je Podzimní den rovného odměňování v EU

By 15. 11. 2022 No Comments

Rozdíl v odměňování žen a mužů je celosvětový. V Evropské unii je aktuální rozdíl 13%, což se rovná jednomu a půl měsíčního platu méně pro ženy. To je důvod, proč Evropská komise v roce 2022 označila 15. listopad jako symbolický den, aby zvýšila povědomí o tom, že zaměstnankyně v Evropě stále vydělávají v průměru méně než jejich mužští kolegové. Toto symbolické datum nemusí být nutně stejné každý rok, protože se počítá na na základě údajů o rozdílech v odměňování žen a mužů.

Než se začal tento podzimní termín počítat pro celou EU, 12 evropských zemí už dávno připomíná tento symbolický den vždy na jaře. Chápou to tak, že ženy musí pracovat o několik týdnů/ měsíců navíc, aby dohnaly stejnou výši odměn svých mužských kolegů za uplynulý kalendářní rok.

Zajímá vás jak se připomíná tento symbolický den v těchto zemích?
RakouskoBelgieKyprCzechiaNěmeckoEstonskoFrancieNizozemí, Slovakia (připravujeme), PortugalskoŠpanělsko a Švédsko

My jsme velmi hrdé na to, že česká kampaň a konference je ve výčtu těch, které stojí za zmínku v evropském srovnání a patří mezi nejvýznamnější aktivity v Evropě. A co to pro nás znamená konkrétně? Že oficiálně startujeme kampaň za #rovnéodměny. Buďte u toho s námi !