Zuzana Hanáková

Lektorka, terapeutka a koučka v oblasti komunikace a vztahů

webové stránky
pondělí 29.3.2021
14:00-15:30h

Baví mě být pozorovatelem sebe sama. Zkoumám strachy, roli oběti, dětská zranění, lenost. Hledám a objevuji spouštěče, díky kterým skutečně žiju, tvořím, raduju se a jsem ne-závislá ve vztazích.

Věřím, že když pravdivě pohlédneme a procítíme své nitro, jsme v tu chvíli opravdu živí a přítomní. A kde je život, tam je naše autentická tvorba, radost a lehkost.

Téma:  UVÍZNUTÍ (nejen v byznysu), aneb jak si poradit s emocemi, strachem a nacházet cestu k vnitřnímu nadhledu a klidu

Všichni to známe. Chvíli jsme nahoře, je nám blaze, radostně a pak jsme zas chvíli dole, v temných údolích, kde je někdy smutno. Vztekáme se, pochybujeme, stojíme na místě a máme strach. Zkrátka, když jsme uvízlí (v byznyse, ve vztahu, v životě) v našem temném údolí, potkáváme spolubydlící, kterým bychom nejraději vystavili cestovní pas do sousední země. Určitě je znáte. Temné kouty obydluje vnitřní kritik, věčný zpochybňovač, strach a neumlčitelný kritický rodič se svými nekončícími monology, co bychom měli, co nesmíme, co musíme. Tito nájemníci rozjíždí bujaré mejdany a my v záchvatu paniky hledáme co nejrychleji cestu ven. Často voláme o pomoc a záchranu „tam venku“. Hlavně rychle pryč!

Milé ženy… pevně věřím, že každé uvíznutí pro nás může být velkým zdrojem sebepoznání. Odměnou bývá často pocit úlevy, vnitřního klidu a nabytí nově poznané vnitřní síly. Pojďme pozvat bubáky na večírek, na kterém rozhodně tma nebude! Po 15ti letech práce na sobě i s klienty jsem řadou temných údolí prošla. Za sebe vám mohu slíbit kopec inspirace, jak v uvíznutích se svými bubáky pracuji a jaké dary mi to přineslo. Těším se na koktejl, který spolu uvaříme 😊

Hlavní myšlenka pro účastnice:

To, jak to teď se svým životem a podnikáním mám je odrazem toho, kdo jsem – jak o sobě přemýšlím, čemu o sobě věřím, co k sobě cítím, z čeho mám strach.
A když to chci mít v životě a podnikání jinak, cesta ke změně vede skrze můj vnitřní prostor. A to je fakt dobrodružná cesta, která stojí za to 🙂 Vem strach za ruku a vyraž na cestu!

Co mě v minulém roce nakoplo:

Nejvíc mě nakopl lock down. Pěkně jsem se „pobahnila“ ve svých temných údolích, své roli oběti, sebelítosti a lenosti zvednout zadek a přestat čekat na to, až mě někdo zachrání. Lock down mi přinesl krásný dárek pro moje ego. Prožila jsem si, že moje role a nálepky jsou jen hra pro vnější svět. Že jsem fakt obyčejná žena a že nemusím být víc a přesto můžu cítit radost a lásku. Všechny role jsou jen třešnička na dortu, taková jednohubka, která chutná, ale může být hned pryč 🙂

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Nebojovat s muži. Nesnažit se být mužem. Skrze ženské dary v projevu, chování, ženskou energii ukázat mužskému světu jak náš svět může být pro ten mužský užitečný a přínosný. A obráceně – dát najevo, že si vážíme a potřebujeme ten mužský. Potřebujeme se navzájem. V každém z nás je obojí – principy ženské, i ty mužské. Když bojujeme, bojujeme sami se sebou. A v boji je vítěz a poražený. Síla je ve spolupráci a vzájemné úctě.

Zdroje inspirace:

Můj oblíbený autor je Vladimír Kafka. Ráda se vracím ke knize Ateliér života a pátá dáma z Karnaku. Kniha je o lásce k životu, o smrti,  tvorbě, o ženách a bohu. Vladimíra Kafku najdete i na youtube  např. v DušeK, nebo tzv. Hostiny, které pořádal.

Další autoři a knihy:
Joe Dispenza – Zbavte se zvyku být sami sebou – Neuvěřitelný osobní příběh a nakopávací informace o tom, že si myslíme, že víme kdo jsme a víme houbelec
Eckhart Tolle – Moc přítomné okamžiku (i audiokniha)
Krishnananda Trobe – Probuzení zranitelnosti – pro mě zásadní kniha v mém srdečním tématu Závislosti ve vztazích. Tady konkrétně zaměřeno na partnerskou závislost.
Dan Millman – Pokojný bojovník / Je to první kniha, kterou jsem v rámci osobního rozvoje četla. Mnoho dalších vzešlo v zapomnění, tahle je na poličce pořád.
H.H.Mamani – Kurandera. Beletrie, odpočinková kniha o hledání ženské síly. Mě kniha moc bavila.

Osobnosti – videa na youtube
Pořad DušeK, osobnosti např. : Magdalena Vokáčová, Anna Hogenová

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Zuzka Hanáková je ta, která co říká, to žije 🙂

Kterou ženu bych ráda potkala:

Nejraději bych se zcela sobecky v tomto životě chtěla potkat s plnou dospělou verzí sebe sama. Ženou, která se umí sama sobě smát, pobrečí si, když je potřeba, nepotřebuje žít svá dětská zranění, nebere samu sebe tak vážně. A o to s větší vášní žije plnou verzi svého dospělého já ve všech aspektech života 🙂
Z vnějšího světa mi naposledy přišlo přání potkat se s Olgou Havlovou, po shlédnutí filmu Havel. Zajímalo by mě, jak se jí vedle Václava Havla žilo, jak se skutečně cítila, po čem toužila, jaký vztah k sobě i V. Havlovi měla. Vnímám ji jako moudrou, silnou ženu, o které se málo ví.