Čtvrtek  12.11.2020  13:00-14:00

TÉMA: Peníze až na prvním místě aneb vyděláváme, kolik si zasloužíme?

Lucie Urválková

Místopředsedkyně představenstva a CFO pojišťovny UNIQA

Lenka Simerská

MPSV, Gestorka projektu 22 % K ROVNOSTI

Lucie jako finanční ředitelka pojišťoven UNIQA v ČR i v SR řídí okolo 150 lidí a hospodaří s více než 20 miliardami korun. Z toho je jasné, že se nebojí odpovědnosti.
Lucie je ambiciózní. Úspěchu dosáhla díky své houževnatosti a cílevědomosti. Je zvyklá na většinově mužský svět managementu. Proto ví, jak je důležité, aby se ženy podporovaly navzájem. Chce, aby jich v nejvyšším managementu českého byznysu co nejvíce přibývalo. Proto jde příkladem a věnuje čas podpoře juniornějších kolegyň.

V uplynulých letech byla opakovaně zařazena mezi TOP ženy českého byznysu, a také do žebříčku 100 nejvlivnějších žen Česka podle měsíčníku Forbes.

Lucie žije bohatý osobní a rodinný život. Šestiletý syn chodí do první třídy, takže mu s partnerem věnují většinu volného času. Kromě toho se chce zlepšovat i v oblastech, které jsou číslům a financím vzdáleny. Například zkouší tvůrčí psaní.

„My holky si musíme pomáhat.“ 

Lenka v roce 2016 přijala velkou výzvu – zatočit s rozdíly v příjmech českých žen a mužů z pozice státu. Na Ministerstvu práce a sociálních věcí řídí systémový projekt 22 % K ROVNOSTI, kde vznikají konkrétní nástroje, analýzy, doporučení a postupy.

Lenka je socioložka a věnuje se ženským tématům dvacet let. A to ve výzkumu, v projektech neziskovek, konzultovala pro byznys i OSN, a díky evaluační metodologii dopadů nových technologií na ženy procestovala svět. Cestovala by dál, ale před 13ti lety jí do života vstoupil syn a potřeba se usadit.

V roce 2014 si rozšířila portfolio o koučování, které miluje. Jejím hobby je komunikace, věří, že rozdílné názory nemusí lidi rozdělovat, když o nich umí s respektem diskutovat. Ráda moderuje, facilituje a organizuje debaty. Svět mezd, platů a analýz vyvažuje vášní pro přírodu, umění a dávnými příběhy ženské moudrosti.

„Nemůžete zjistit, jestli něčeho lze dosáhnout, dokud to prostě nezkusíte.“

Jana Černoušková

Jednatelka, konzultantka, lektorka JKONCEPT s.r.o.

Zajímám se o vše kolem sebe a snažím se přispět svou profesí a odborností k lepším obchodním, společenským i vzdělávacím strategiím.

„Nelituj se a nenaříkej na osud. Máš možnost volby. Rozhoduj se, uč se, žij.“