Tereza Ondroušková

Head of Accounting and Taxes|Leader of AI implementation

Raiffeisenbank a.s.

Téma mentoringu:
Cesta je cíl a nikdy nezastavuj

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Cesta je cíl a nikdy nezastavuj

Jak jít příležitosti naproti? Je nezbytné vědět v každém okamžiku, kam směřujeme nebo jaký je náš cíl? Jak si příležitosti vytvářet a nebýt při tom svazován obavou „co když neuspěji“?
Celý život pracuji v korporaci, a přesto jsem dokázala využít příležitosti, které se v korporaci většinou nevyskytují. Věnovala jsem se nástrojům pro finanční gramotnost, založila jsem neziskovou organizaci NajdiEdu, vystudovala MBA v oblasti dat a datové analytiky, jsem manažer financí a leader implementace AI. Podělím se vámi o klíčové faktory úspěchu, mindset, který je nezbytný pro rozpoznání příležitostí a hlavně ukáži, že mnohem důležitější je cesta po, které jdeme než cíl na jejím konci.

O mně

Propojuji své bohaté zkušenosti v oblasti financí se znalostmi témat datové analýzy a umělé inteligence. V současnosti působím jako Manažerka účetnictví a daní v Raiffeisenbank a zároveň jsem Leader implementace AI. V oblasti financí mám více než 20 let praxe a mé znalosti datové analýzy a umělé inteligenci jsem získala v rámci MBA programu Data and Analytics for Business Management. V roce 2020 jsem založila neziskovou organizaci NajdiEdu z.ú., která pomáhá rodičům při výběru vhodné školy pro jejich děti a disponuje nejširší databází online výukových zdrojů a materiálů. Mám dvě dcery a ve volném čase se věnuji běhu a józe.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Příležitost je být ve správný čas, na správném místě nebo potkat správného člověka. Chytit tuto příležitost „za pačesy“, je pak na každém z nás.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Mnoho dalších úspěšných ročníků EPD a hlavně neutuchající energii pokračovat ve své misi – podporovat rovné zastoupení žen ve společnosti a snížení platové nerovnosti.

Jaká příležitost vám změnila život?

Když jsem potkala svého budoucího manžela. Všechny další příležitosti by byly pravděpodobně promarněné, kdyby vedle mě nestál a nepodporoval mě.

Jakou příležitost jste propásla?

Naučit se německy na stáži v IFO institutu v Drážďanech. Bylo mi 22 a místo studia němčiny jsem psala vědecký papír v angličtině.