Pavla Gomba

Výkonná ředitelka UNICEF ČR

Propojení na LinkedIN
úterý 30.3.2021
14:00-15:30h

Viděla jsem kus světa, konflikty, války, nespravedlnost, lidské utrpení. Proč tedy věřím v dobro? Protože se s ním každý den setkávám! Náplní mojí práce je řešit problémy a vydělávat peníze, oproti komerčním firmám s tím rozdílem, že na konci řetězce nejsou akcionáři, ale potřebné děti a ženy. Mám prostě tu nejlepší práci na světě 🙂

Téma:  Ženou jinde

Během svých cest po světě jsem měla možnost poznat, jak žijí ženy v nejrůznějších kulturách. I když je každá země jiná, to, jaké problémy my ženy řešíme v jednotlivých životních obdobích, je až překvapivě podobné. Tato setkání mě inspirovala k přesvědčení, že postavení žen ve společnosti je přímo úměrné jejich finanční nezávislosti a vzájemné podpoře. Ženy mohou uspět jako kočky, lvice nebo hyeny, každý model má svá pro a proti. Zajímají mne názory a životní zkušenosti účastnic s ženskou solidaritou – věřím, že spolu strávíme čas kvalitně a inspirativně.

Hlavní myšlenka pro mentees:

Jakýkoliv problém řešíte, právě v této chvíli jej řeší miliony žen po celém světě. Uspět se v životě dá různými způsoby, můžete ale zvolit ty, které přinesou něco pozitivního i ostatním. Jak řekla Anne Frank: “No one has ever become poor from giving.”

Co mě v minulém roce nakoplo:

Odolnost a solidarita konkrétních lidí, se kterými se setkávám. Dokončení doktorského studia. Operace malého mnicha z Bhútánu, díky níž může chodit a sportovat.

Kterou ženu bych ráda potkala:

Co třeba Kleopatra? Krásná, chytrá, statečná, se skvělým strategickým myšlením. V historii světa její stopa přetrvává po tisíciletí, takových žen není mnoho.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

1. aby se ženy více ozývaly
2. aby se ženy více vzájemně podporovaly
3. aby společnost byla v některých oblastech vstřícnější

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

„Na co se novináři neptají“, nová kniha Pavly Gomba, přeložena do 30 jazyků 🙂