Michaela Prajerová

People & Culture manažerka, Philip Morris ČR
Psycholožka a koučka

 

Svou vlastní kariéru jsem navigovala mnohokrát. Kloubila jsem stadium a práci. Přestoupila jsem z konzultantského světa do korporátního businessu.  Dvakrát jsem se vracela z rodičovské dovolené – poprvé jsem přijala pracovní nabídku v zahraničí, spojenou s přestěhováním celé rodiny a výměnou s manželem na rodičovské dovolené. Dělala jsem řadu rozhodnutí a párkrát jsem se vracela zpět na vytyčenou cestu. Má kariéra je přesně taková jakou si přeji a těším se kam mě má cesta dál zavede.

Téma:  Jak navigovat svoji kariéru

Pojďme se společně podívat na to, že navigace naší kariéry není jednorázové rozhodnutí, které by bylo neměnné. Že to není věda, ale spíš neustálý proces a vnitřní dialog se sebou sama. A že není jedna správná cesta. V rámci kulatého stolu s vámi budu sdílet svou vlastní cestu, příklady ostatních žen a konkrétní otázky a tipy, které můžete využít pro navigování vaší unikátní, autentické cesty pracovní kariérou.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Přišla mi jich do života celá řada a vždy byly nejlepší v konkrétní situaci. Osobně mi však nejvíc v životě pomohlo uvědomění, že bez ohledu na to kolik a jaké rady dostanu, mohu si vždy svobodně zvolit jestli a kdy se jimi chci řídit.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Jak se říká: změna je život. Takže ano, i v letošním roce se chystám žít.

Jak doplňujete energii?

Mnoha způsoby. Někdy mi stačí v klidu se nadechnout a vydechnout. Často mi energii doplní děti a blízcí společně stráveným časem. A někdy potřebuji energii načerpat o samotě, třeba četbou.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Udělám krok zpět a zjistím co mohu ovlivnit a udělat jinak. A někdy se ukáže, že věci jsou jak mají být, že výsledek který jsem si nepředstavovala, mohu nakonec chtít a vede k něčemu skvělému, co jsem si ani přestavit neuměla nebo představit nedovolila.