Michaela Chaloupková

Členka představenstva ČEZ a.s.

Pátek 31.3.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Konference
ProgramVstupenky
Něco o mně

Michaela Chaloupková vystudovala právnickou fakultu ZČU a MBA na University of Pittsburgh. Již od roku 2003 pracuje pro společnost ČEZ, a.s., kam nastoupila do pozice obchodního referenta v nákupu. Postupně se vypracovala až na pozici ředitelky divize správa, která zahrnuje nákup, personalistiku, správu majetku a vozidel pro pro celou Skupinu ČEZ. Do její odpovědnosti patří zejména nákup veškerých služeb a materiálu potřebných pro výstavbu, provoz a údržbu elektráren, distribučních sítí, pro těžbu uhlí a pro celkové fungování společností Skupiny ČEZ včetně zadávání veřejných zakázek v hodnotě několik desítek miliard korun ročně. Zároveň do její odpovědnosti patří řízení personalistiky Skupiny ČEZ, kdy jedním z jejích klíčových témat je podpora diverzity a inkluze ve společnosti.
V říjnu 2011 se stala jedinou ženou v představenstvu ČEZ, a. s. Michaela si osobně zkusila nejen výkonný, ale i každý řídící stupeň ve firemní hierarchii, má bohaté zkušenosti s fungováním velké korporace. V tuto chvílí má pod sebou tým skoro 1000 lidí. V roce 2012 se poprvé objevila v žebříčku 25 žen českého byznysu, ve kterém od té doby pravidelně obsazuje přední příčky. Taktéž se pravidelně objevuje v žebříčku 50 nejvlivnějších žen v České republice vyhlašovaném časopisem Forbes.
Aktuálně se taktéž věnuje mentoringu a koučinku v programu  Odyssey podporující ženské manažerské talenty, mentoringovém programu Britské obchodní komory Equilibrium a zejména pak ve firemním prostředí, kde podporuje rozvoj a růst řady žen a i mužů. Je vdaná, má 2 syny (12 a 8 let) a tříletou dceru. Miluje sport v zimě běžky, lyže, snowboard, ráda jezdí na kole a po celý rok pak běhá a cvičí jógu. Ráda také vaří pro rodinu a k jejím vášním také patří četba a cestování.

Co děláte pro to, abyste byla VIDĚT A SLYŠET?

Ráda vystupuji na konferencích k tématům, která mne zajímají a mám k nim co říci.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Chtěla bych, aby ženy měly možnost stejného profesního a kariérního růstu jako muži.

Jaké jsou podle Vašeho názoru nejdůležitější VÝZVY PRO ROK 2023?

Zvládnout inflaci v mzdové oblasti.

O čem se ve veřejném prostoru nemluví, ale mělo by?

Proč ženy kvůli mateřství na několik let zmizí z pracovního prostředí a zda je to opravdu nutné a žádoucí.