Lucie Bášová

Spoluzakladatelka platformy, MUMDOO

Téma mentoringu:
Mámy to chtěj taky: jak sebevědomě kloubit mateřství, práci a zůstat nad věcí

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Mámy to chtěj taky: jak sebevědomě kloubit mateřství, práci a zůstat nad věcí

V Česku se stále často setkáváme s nastavením „0 nebo 100“ – i v kontextu kloubení rodičovství a kariéry. Očekávání, že primární pečující (většinou máma) bude s dítětem tři roky doma na rodičovské a pak úderem 3. narozenin dítěte rovnýma nohama naskočí do plného úvazku, jsou problematická z mnoha důvodů. Tři (nebo šest) let úplného odstřižení od pracovního světa může být velkou výzvou – obor se může značně posunout, pracovní dovednosti se mohou rozpadnout, pracovní sebevědomí klesá a ženy se tak mnohdy při návratu z rodičovské dostávají do nezáviděníhodné situace. Co s tím?

Rodičovskou dovolenou lze přitom vnímat jako příležitost – naučit se něco nového, rozvíjet své nabyté zkušenosti, upevnit si znalosti či rozšířit škálu svých schopností. V pracovním kontextu to může znamenat dát ženám příležitost zůstat flexibilně v kontaktu se svým profesním oborem, pokud si to přejí a o udržování kontaktu stojí. Projektově či úvazkově, nárazově či dlouhodobě, jak konkrétní máma potřebuje a jak jí to vyhovuje.

Pokud je pro vás aktuální téma kloubení rodičovství a kariéry, pokud máte doma malé děti a cítíte občas výčitky, jestli náhodou svoje děťátko o něco neokrádáte, když se chcete profesně realizovat, přijďte si popovídat na téma kloubení kariéry a rodičovství. Vždyť mámy to chtěj taky – jen je třeba mít tu správnou pracovní příležitost.

O mně

Jsem markeťaćka, máma dvou malých dětí a spoluzakladatelka platformy MUMDOO. Už tři roky se snažíme ukázat Česku, jaký poklad máme ve zkušených profesionálkách, které pečují o malé děti, rády by se pracovně realizovaly, ale nikdo jim nedá dostatečně flexibilní příležitost. Mou velkou láskou jsou hory a dobrá káva.

Jaká příležitost vám změnila život?

Mateřství je jednoznačně nejvýraznější změna a příležitost zároveň – jakkoli většinu času naplňující, tak někdy je to velká výzva se se vším zdárně popasovat.