Lenka Simerská

Hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Propojení na LinkedIN

Lenka v roce 2016 přijala velkou výzvu – zatočit s rozdíly v příjmech českých žen a mužů z pozice státu. Na Ministerstvu práce a sociálních věcí řídí systémový projekt 22 % K ROVNOSTI, kde vznikají konkrétní nástroje, analýzy, doporučení a postupy.

Letos vystoupí na konferenci EPD v úterý 30.3. od 10.10 hodin s tématem Pojďme hrát hru peněz otevřenými kartami. 

Co mě v minulém roce nakoplo:

To byl rok! Musela jsem nakopnout hned několikrát. Mnoho dost složitých pracovních výzev, zdravotní událost, krajské a senátní volby, mezilidské vztahy, nouzový stav. Když se z výzvy stane nakopávák, je to posun o level výš. Taky jsme si pořídili ovce, to mě naopak dobíjí a zklidňuje.

Zdroje inspirace:

Nejvíc ze všeho doporučuji cestu do vlastního nitra. Poctivou introspekci, protože když odkryjeme nánosy všeho, co nám nepatří, čeká na nás příval inspirace sebou samotnou a otevřené kanály intuice.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Nejvíc by pomohla solidarita žen mezi sebou. Ženské sítě a cílená vzájemná podpora. To by byl fičák! Kdyby pokaždé, když se chystá nějaký panel, členství v nějakém orgánu, nebo mediální komentář, přítomná žena řekla – moment, nemáme tu ženy, pojďme ještě hledat a nějaké oslovit. Určitě by to bylo vidět.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Ráda bych se dočetla palcovými titulky, že gender pay gap byl v Česku vynulován. Nebylo by to o mě, ale cítila bych svojí trošku přinesenou do mlýna. Taky bych se chtěla dočíst, že žiju ve svobodné vzdělané společnosti, kde chytří a pracovití dostávají prostor, máme tu ty nejlepší inovace, čisto, zdraví a kvete diskuze a konsenzus.