Lenka Nováková

SMC Lead, Microsoft

Linked in

Od 1. července 2020 se stala novou ředitelkou pro malé, střední a korporátní firmy. Ve své roli je odpovědná za digitální transformaci korporátních zákazníků a rozvoj obchodních kanálů pro malé a střední podniky.

Do Microsoftu přišla ze společnosti Adastra, kde vedla divizi internetu věcí a zodpovídala za zavádění IoT scénářů pro klienty ze segmentu bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací a retailu. Před Adastrou působila osm let ve společnostech G4S Cash Solutions a G4S Secure Solutions, kde zastávala nejrůznější manažerské pozice. Současně byla předsedkyní představenstva v G4S Secure Solutions a jednatelkou G4S Services.

Lenka Nováková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a po ukončení studia strávila dva roky na University of Northern Virginia, kde získala titul MBA v oboru finanční management. Po návratu do České republiky pokračovala v postgraduálním studiu na Vysoké škole ekonomické. Svůj volný čas tráví ráda na golfovém hřišti, v posilovně nebo na cestách na letiště, odkud odlétá poznávat nové země. Ráda také čte zahraniční literaturu a rozvíjí své znalosti a dovednosti.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Jdu si zaběhat a nebo nějak sportovat, abych si vyčistila hlavu.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Větší zastoupení žen ve vedoucích pozicích, jejich větší viditelnost na trhu.

Zdroje inspirace:

Poslouchat podcasty, umět si odpočinout – umět vypnout hlavu, poslouchat a vnímat okolí