Kateřina Braithwaite

Country Director CZ & SK, EDU Trainings s.r.o.

Propojení na LinkedIN
středa 31.3.2021
14:00-15:30h

Když nemůžu, přidám.
Skvělý rozjezd mého mladého eseróčka zastavil covid. Mě ne, změna a výzva jsou mým motorem. Využila jsem vlnu dolů k vyplutí nad hladinu: spojila jsem se s bývalým kolegou a nyní se podílím jako ředitelka pro Českou a Slovenskou republiku na rozvoji jeho společnosti. Přednáším pro univerzity, školím online, mám víc práce než dřív.

Téma:  ROZHODNĚTE SE! Nefunguje to? Vztah, práce, kamarádka? Změňte to, rozhodněte se. Odvažte se.

Pojďme se společně podívat na způsob, jak řešit složité a zdánlivě neřešitelné osobní i pracovní situace.Kde hledat spojence a jaké kroky udělat, co se naučit. Budu s vámi upřímně a otevřeně sdílet své pády a své návraty. Jako žena, matka, manažerka, majitelka firmy. Budeme se bavit o překážkách, zklamáních, a i o důvěře a o nalezení pomoci, kde byste ji nehledaly. O beznaději a naději. Jsem praktická osoba a dávám přednost faktům před teoretickým radami. Těmi je popsáno mnoho papírů. Můj osobní i pracovní život se nese ve znamení odvážných změn a často na první pohled nelogických rozhodnutí. Vychovala jsem sama 2 děti a zároveň cestovala jako vysoce postavená manažerka po světě. Dcera procházela počátečním stádiem anorexie, jednoho manžela-cizince nahradil druhý, taky cizinec. Udělal dluhy, o kterých jsem netušila. Manažerská kariéra v ryze ženské firmě se stala vyčerpávajícím bojem s intrikami. Abych to zvládla, musela jsem se rozhodnout, měnit – sebe, kolem sebe. Mnoho slz, mnoho ztracených iluzí i vztahů. Další výzva: šéf, který neměl rád ženy, tedy silné ženy. Přišla jsem přes noc o místo…a nikdo mi žádné jiné nenabízel. Musela jsem se rozhodnout -nepřijala jsem nabízenou ponižující dohodu, místo toho jsem se pustila na neznámý led – rozjela malou společnost. Její skvělý začátek z 0 na úspěšnou firmu, přerušil covid. Znamenalo to se opět rozhodnout, kde a jak začít, v 55 letech 🙂
Když se zavřou dveře, otevře se okno, chce to mít odvahu se rozhodnout a spojit kontakty, nápady, energii. Tak jsem se stala ředitelkou jedné malé, zavedené vzdělávací společnosti. Ničeho z toho, co jsem vybudovala, jsem se nemusela vzdát. Nebojím se rozhodnutí, která na mě ještě čekají. Jedinou skutečnou překážkou jsem totiž sobě sama já:-) To dáme!

Hlavní myšlenka pro mentees:

Umět se rozhodnout a riskovat s vědomím, že to rozhodnutí nemusí být 100% správné. Odvaha měnit je cesta dál.

Co mě v minulém roce nakoplo:

Naučila jsem se školit přes online, pochvala studentů VUT, kterým jsem přednášela, vydání české verze knihy 5 židlí, které jsem iniciovala a projekt dovedla až k úspěšnému konci, dostala fajn práci a posunula dál svůj osobní partnerský život.

Zdroje inspirace:

5 židlí/5 voleb Louisy Evans, Nastavení mysli, Carol Dweckové, Začněte s PROČ, Simona Sinka – a podcasty hl. Simona Sinka – o spolupráci, leadershipu, empatii..

Které ženy bych ráda potkala:

Margharet Thatcher, Marie Teresie – silné ženy, které se prosadily mezi muži a změnily historii.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Větší sebevědomí žen a vzájemná spolupráce.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Že to, co dělám, lidem dává smysl a i pomáhá najít odvahu vydat se vlastní cestou.