Jana Patková

HR Director, ITW, Division Body & Fuel , Europe

Středa  11.11.2020  14:15-15:15
Pátek  13.11.2020  14:15-15:15
Sobota  14.11.2020  14:15-15:15

Po více než 15 letech, kdy jsem se pohybovala na nejvyšších pozicích v businessovém HR, jsem se rozhodla jít vlastní cestou. Jít sama za sebe. S téměř prázdným bankovním kontem, hypotékou, 3 dětmi, psem a 2 koňmi jsem začala z nuly jako Jana Patková. Žádná slavná firma za mnou. Vybudovala jsem funkční „firmu“ za 3 měsíce.
V dubnu tohoto roku jsem přijala nabídku na pozici evropské HR ředitelky ve společnosti ITW, kde mám na starosti zaměstnance z České republiky, Německa, Polska, Francie, Anglie a Itálie. Díky ITW jsem také získala příležitost stát se lídrem tzv IWN Chapter pro státy East Europe. Jedná se o interní platformu pro podporu žen v businessu.

Mým cílem je podpora žen, které se pohybují na vedoucích pozicích, aby vše ustály s ženským šarmem a grácií a byly úspěšné. Dělám také vše pro „omoudření“ lidí pracujících v HR a v neposlední řadě chci, aby Česká republika měla lepší šéfy. Pracuji s jednotlivci, týmy i celými organizacemi, a to skrze coaching nebo mentoring. Jsem licencovaný practitioner nástroje „Motivational Maps“.
Vytvořila jsem program HR4Students a v rámci tohoto programu spolupracuji se středními školami, kde učím děti / studenty, jak se připravit na trh práce a výběr svého budoucího zaměstnání. Dávám jim informace o jejich právech a povinnostech, aby se nestali „obětí“ svých prvních zaměstnavatelů na brigádách.

„Miřte na Měsíc. I když jej minete, skončíte mezi hvězdami.“

Téma: Jak rozjet vlastní podnikání. Úspěšně a klidně i se 3 dětmi, hypotékou a bez manžela

Po více než 15 letech na nejvyšších pozicích v businessovém HR jsem se „z minuty na minutu“ rozhodla skončit. Už jsem nemohla a nechtěla být zaměstnaná. Nechtěla jsem mít šéf(ku) a dělat práci, ve které je % úkolů bez smyslu vyšší, než to % úkolů, které smysl mají. Jsem samoživitelka, máma 3 dětí. Zrovna jsem investovala všechny našetřené peníze do stavby nového domu a každý měsíc na mě blikala platba vysoké hypotéky. Blázen, řeknete si? Asi ano. Ale kdybych to neudělala, jak jsem udělala, nikdy bych odvahu nenašla. Každý měl tendenci mi dávat chytré rady. Vyslechla jsem všechny, ale řídila se těmi, které jsem uznala za vhodné. Po 3 měsících usilovné práce jsem se dostala na příjmovou hladinu podobné té, kdy jsem byla zaměstnaná. Chci Vám dodat odvahu, abyste si plnili sny a pokud je Váš sen podnikání, chci Vám dát užitečné rady, jak to ustát a navíc – jak si to užít a být úspěšné.