Jana Hanušová

Generální ředitelka / Finanční služby, ESSOX

LinkedIN Jana HanušováLinkedIN Společně bezpečně

Mám velké pracovní tempo a můj osobní život se tak často prolíná s prací. Díky mateřství a výchově dcery Aničky (8let) jsem našla inspiraci ke vzniku společensky odpovědného projektu Společně bezpečně, který jsme založili s Hasičským záchranným sborem České republiky. Učíme zde rodiče a především jejich děti, jak se chovat bezpečně v dopravě, přírodě, ale i nově v online prostoru a ve světě financí.

Co mě v minulém roce nakoplo:

Nepochybně Covid. Covid určitě akceleroval naši obchodní a provozní transformaci společnosti více než cokoli jiného. A když jsme u toho leadershipu, tak si troufám říci, že žádná jiná oblast, v rámci distančního fungování firmy, se nezměnila tak rapidně, jako způsob naší práce.

Zdroje inspirace:

Určitě obecně životopisy jsou velmi inspirující, dále mám ráda podcasty Forbesu a setkávání, každé setkání může být zdrojem inspirace.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Osobně si myslím, že se situace v tomto směru za poslední roky hodně změnila. Mám ve svém okolí řadu žen, jejichž hlas je slyšet významně. Ale samozřejmě je stále prostor, aby více z nás dostalo šanci podílet se na strategických změnách nejen v oblasti obnovy aktuální ekonomické situace. Věřím, že máme v ČR dostatek ženských osobností, které mají k tématu co říci. A tyto osobnosti se musí hlásit o slovo, aby byl ženský hlas na veřejnosti více slyšet.

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Že i z pozice místopředsedkyně České leasingové a finanční asociace, zodpovědné za oblast spotřebitelského financovaní, jsem se aktivně a úspěšně podílela na kultivaci trhu spotřebitelského financování.