Ivana Birtová

Realitní investorka, lektorka a mentorka, Realitní Shaker

Téma mentoringu:
Investováním do nemovitostí k finanční svobodě a nezávislosti

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Investováním do nemovitostí k finanční svobodě a nezávislosti

Ve 30 letech jsem byla sama, rozvedená a s hromadou dluhů. O dva roky později jsem měla dluhy splacené a pořídila si svůj první investiční byt – samozřejmě na hypotéku. Její úroková sazba byla 6% a psal se leden 2008… ano, těsně před příchodem světové finanční krize. Horší načasování jsem si asi vybrat nemohla.
A přece – o deset let později jsem odešla z práce s jistotou v podobě pravidelných příjmů z pronájmu a mohla se začít věnovat na plno tomu, co mě skutečně baví a naplňuje.

Setkávám se stále s tím, že investování do nemovitostí je „jen pro bohaté“. Ne, není. Může být i pro vás. Já sama a mnoho lidí v mém okolí jsme toho důkazem. Řekneme si, jaké to má předpoklady, čeho všeho si člověk musí být vědom, než se do toho pustí, a jak zjistit, jestli to může být cesta i pro vás.
A odpovím na všechny vaše otázky, které se vám kolem investování možná honí hlavou a nemáte se koho zeptat na odpověď.

O mně

Už přes 16 let investuji do nemovitostí – bytů na pronájem – a dnes díky tomu žiji mnohem finančně svobodnější život než dříve. Poslední roky se věnuji také akciovým či venture investicím, ale nemovitosti – hezké byty, ve kterých lidé nachází svůj domov – jsou prostě láska na celý život (a také vynikající investice velmi vhodná pro nás, ženy) 🙂

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Možnost využít nabídku osudu posunout svůj život lepším směrem. Jen ji někdy nejde poznat na první pohled – tu příležitost – nebo od nás vyžaduje nějakou oběť či odříkání. A tak si často necháváme příležitosti protéct mezi prsty…

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Hodně skvělých žen i mužů. Těch, kteří budou ostatní inspirovat, motivovat a podporovat je na jejich cestě osobního i byznysového rozvoje. Je totiž vždy levnější poučit se z chyb, které už udělali jiní před vámi – ale není to právě jednoduché, protože zkušenost je obtížně přenositelná. A Equal Pay Day v tom pomáhá velmi – tak ať může pomáhat dalších aspoň desetkrát 15 let!

Jaká příležitost vám změnila život?

Jednoznačně příležitost přečíst si knížku, která mne pak namotivovala co nejrychleji splatit všechny dluhy – a pak se znovu zadlužit 🙂 Ale tentokrát už správně – úvěrem na pořízení mého prvního investičního bytu.

Jakou příležitost jste propásla?

Tak těch je bezpočet! A to jak v osobním, tak v pracovním životě. Ale naučila jsem neohlížet se teskně zpátky na věci, které už nemohu změnit. Raději se z té zkušenosti poučím, abych – až podobná příležitost přijde v budoucnu – na ni byla, tentokrát už dobře a po všech stránkách, připravená.