Ivana Birtová

Realitní investorka, konzultantka a mentorka v Realitní Shaker

Speaker FINdependence zone

Sobota 1.4.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoringový den
ProgramVstupenky
Něco o mě

Už 15 let investuji do nemovitostí – bytů na pronájem – a dnes díky tomu žiji mnohem finančně svobodnější život, než dříve. Poslední roky se věnuji také akciovým či venture investicím, ale nemovitosti – hezké byty, ve kterých lidé nachází svůj domov – jsou prostě láska na celý život 🙂

Jak dlouho investujete a jaké jsou Vaše oblíbené investiční nástroje?

Investuji více než 15 let a mým nejmilejším investičním aktivem jsou byty na pronájem. Nedám ale dopustit ani na kvalitní akcie v ČR i ve světě, ETF či venture investice.

Čím je pro Vás důležité téma „Ženy a investování“?

Ženy jsou výborné investorky! Jen to většina z nás netuší a stále ještě podléháme předsudkům, že o finance se stará primárně muž. Není to tak – nebojme se, není to vůbec žádný problém.

Co jsou pro Vás osobně největší výzvy při investování?

Trpělivost. Odolat chamtivosti. Nechtít vše hned. S tím vším jsem bojovala a bojuju neustále – naštěstí nemovitosti jsou typicky velice dlouhodobá investice, a tak mě trpělivosti denně učí.

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

Investovat je NUTNÉ! Vždycky dbej na to, abys měla nižší výdaje než příjmy, vytvoř si potřebnou rezervu a všechny přebytky pak investuj. A hospodař tak, aby ty přebytky byly co nejvyšší a rostly.