Anežka Mičánková

Ekonomka na volné noze

InstagramFacebookWEB

Jsem vášnivá ekonomka a zapálená ekoložka. Tyto dvě zdánlivě rozdílná témata propojuju v jeden smysluplný celek. Mou největší láskou je aktuálně finanční mentoring. Miluju ty aha momenty svých klientek, které objevují na cestě k vlastní finanční nezávislosti.

Téma:  Spočítejte si svou hodnotu

My ženy se často velmi podhodnocujeme. Je to dáno tím, že naše kvality se v současné společnosti bezprostředně finančně neoceňují. A když jsou oceněny finanční hodnotou, je to naprosto neadekvátní. Například cena přípravy nového člověka do života (rodičovský příspěvek) je 300 000 Kč. Ovšem skutečná hodnota za tuto práci je úplně někde jinde. Během společného mentoringu si každá za sebe spočítáte, jakou hodnotu přinášíte nejen společnosti, ale třeba také svému muži. Peníze jsou v dnešní době pořád větší tabu než sex. Svým sdílením a otevřenou komunikací bych ráda toto tabu téma lámala a přivedla do běžné lidské komunikace.

Jakou nejlepší radu jste v životě dostala?

Strach a odklad je největší nepřítel úspěchu.

Chystáte v roce 2022 nějakou změnu?

Hodlám se stát autorkou knihy. Tématem není finanční nezávislost, ale sdílení mé kruté životní zkoušky – neplodnosti. Ale změn bude určitě víc, protože život mě každý rok dokáže něčím překvapit.

Jak doplňujete energii?

Aktivně především v přírodě, ideálně sběrem divokých bylinek. Pasivně u knížky, nebo moc ráda sleduju dokumenty o přírodě. Plus tančím flirt dance – skvělý pohyb pro ženy.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Prvotní emoce je samozřejmě vztek. Už jsem se však naučila s nezdary pracovat a došla k poznání, že vše se skutečně děje tak, jak je to pro mě nejlepší. Jen je třeba se s tím smířit.