2022napsali-o-nasvšechny aktuality

Deník.cz: Ženy dorovnají loňské výdělky mužů na začátku března

Ženy v Česku vydělávají v průměru o 16,4 % méně než muži. Symbolický Den rovnosti odměňování tak letos připadá na 1. března.

Oproti loňsku se doba, o kterou musely ženy u nás pracovat déle, aby dosáhly stejných výdělků jako muži v předešlém roce, zkrátila o 9 dní. Důvodem meziročního snížení rozdílu je zejména několik kroků, které si vynutila pandemie Covid-19. Promítl se do něj růst minimální mzdy, zvyšování mezd v oborech, ve kterých pracují převážně ženy jako například školství, a také mimořádné odměny ve zdravotnictví, kde jsou opět většinou zaměstnány ženy.

Férové odměňování a rovné příležitosti jsou stěžejními tématy, jimiž se v rámci své činnosti zabývá veřejně prospěšná nezisková organizace Business & Professional Women CR.Ta tvoří a realizuje celou řadu projektů na podporu rozvoje žen a využití jejich potenciálu. Vyvrcholením je největší konference o ženách v ČR – Equal Pay Day, která se letos uskuteční 8. až 10. dubna v Praze.

Více informací naleznete v článku našeho mediálního partnera Deník.cz.

CELÝ ČLÁNEK

Chcete se i vy stát součástí 13. ročníku Equal Pay Day? Není nic jednoduššího než si pořídit svou vstupenku. Je jen na vás, kolik času s námi strávíte.

CHCI SVOU VSTUPENKU