2022všechny aktuality

Česká premiéra unikátní hry pro dívky 13 – 21 let

Přijdete na akci s dcerou? Pozvěte ji zahrát si edukační hru, kterou jsme společně s partnery mezinárodního projektu Anchors for the future (Kotvy pro budoucnost) vyvinuli a jejímž cílem je podpořit dívky v řízení své budoucnosti podle vlastní volby.

V hlavě mi zní jedna věta: V mládí se něčemu učíme a po zbytek života se to snažíme odnaučit.
Proč se tedy rovnou v mládí nenaučit to, co v dospělosti budeme nejvíce potřebovat? Co chceme, aby si naše dcery nesly do dospělosti? O co by se samy v sobě mohly opřít?

Podle nás i podle mnohých výzkumů se dívky učí určitému stereotypnímu chování a čelí konkrétním očekáváním, co dělat a jak to dělat. Jsou pod tlakem očekávání jak od společnosti, tak v mnohých případech i od jejich rodičů.
Znáte to.. Holka přece nenosí modrou, nehraje si s autíčkama, neučí se jak zašroubovat šroubek a později třeba vyměnit pneumatiku. Holka má být přece něžná, pěkná, hodná a poslušná, má mít dlouhé vlasy a nosit růžovou.

Ať už jde o jakýkoliv stereotyp, který se v průběhu staletí do našich myslí dostal, tím, že jej nevědomky žijeme, plýtváme potenciálem dívek, které by mohly dosáhnout lepších výsledků v oblastech, ve kterých mají nadání, ale které pro ně nejsou zřejmou společenskou cestou. Pokud si dívky mohou vědomě zvolit způsob života, pak se může zlepšit jejich kvalita života – osobního i ekonomického. A tím i kvalita života celé společnosti.

Na začátku vývoje naší hry jsme si položili tuto otázku:
Jak bychom mohli pracovat s dívkami a mladými ženami, abychom jim pomohli cítit se sebevědomě ve svých volbách, aby si vybudovaly svůj vlastní způsob života a byly na něj hrdé?

Nestanovili jsme si úplně jednoduchý cíl, co myslíte? 🙂 I tak jsme se ale dali do práce a pomocí metody Design Thinking jsme v několika dlouhých měsících, plných testování, změn a dalšího testování, společně vytvořili hru, která podle nás na naši otázku odpovídá.

Pojďte s námi hrát!
Na Equal Pay Day máte právě vy jedinečnou příležitost si hru ve finální podobě zahrát jako první v České republice, a to v rámci Mentoringového dne 9. dubna od 11 – 12 hodin.

Na co se můžete těšit?
Zahrajeme si hru určenou pro dívky a mladé ženy ve věku 13 – 21 let. Hrou posílíme klíčové kompetence, které jsou důležité pro naši budoucnost. Zjistíme, že každá schopnost, kterou vládneme má svou sílu a můžeme ji použít i v situacích, kde by nám zdánlivě byla na nic.

Chcete hrát s námi? Přihlašte sebe nebo svou dceru a pozvěte i vaše známé.
Máte kolem sebe mladé ženy a dívky, které by potřebovaly podpořit a rády se učí hrou? Teď máte možnost jim darovat pozvánku, která je povzbudí do dalších dnů a možná i daleko dál.