Aktualitynapsali-o-nasvšechny aktuality

Managerka.cz: Být vidět a slyšet. Platí to?

Ve dnech 31.3. až 2.4. 2023 se uskuteční 14. ročník pracovně – zážitkové akce Equal Pay Day, pořádané veřejně prospěšnou organizací Business & Professional Women CR.¨

BPWCR tímto projektem již od roku 2010 společně přispívá k plnění Cílů udržitelného rozvoje i lokálních CSR cílů, které si společnosti nyní vytyčili pro svůj ESG reporting.

Stěžejní téma rovnosti odměňování, tzv. Gender pay gap (GPG), je ovšem jen špičkou ledovce a v celé “své kráse” se nám komplexní téma odhalí, až když se zeptáme PROČ GPG existuje? KDE vzniká? CO s tím máme dělat? JAK se s tímto stavem (ne)spokojit? KDO má být aktivní? A JAKÉ MAJÍ ŽENY ve společnosti POSTAVENÍ A SLOVO? Být vidět a slyšet je proto letošním podtitulem ročníku, který chce vnést do veřejného prostoru názory žen, které nejsou běžně slyšeny a respektovány. Proto se číslo vystupujících žen konference blíží k 85%.

Být vidět a slyšet značí, že je třeba si uvědomit nakolik je slyšet hlas žen a mužů, kterým jde o hlas žen i o  posilování rovných příležitostí a diverzity. Zároveň si je potřeba uvědomit, že když nejsou viditelné ženy v různých profesních rolích, nejsou viditelné ani jejich zkušenosti, názory a témata, která mají potenciál rozvíjet celou společnost. Jak ale svou viditelnost a hlas systematicky posilovat a jak neodmítat příležitosti? Jak se o viditelnost a hlas žen starají firmy a proč je to dobré?

Živé diskusi konference bude v Clarion Congress Hotel Prague patřit pátek 31. března a zahájíme ji pozdravem zástupce generálního tajemníka OECD Ulrika KnudsenaProgram svými zkušenostmi a životními příběhy obohatí významné ženy ze společností Mondelez International, Philip Morris, ČEZ, Raiffeisenbank, Mars, Microsoft, Danone nebo VMLY&R. Konkrétně uslyšíte na podiu hovořit novou, v ČR zatím neznámou tvář Kamilu Makhmoud, CFO & Member of the Management Board v Raiffeisenbank a až z Lausanne přiletí předat zkušenost jak se s ”women power” pracuje v zahraničí, Chief Diversity Officer at Philip Morris International Silke Muenster.

Svou osobní zkušenost přinese Generální ředitelka Mondelez International Ivana Tůmová, Managing Director CZ, SK and HU at Philip Morris International Andrea Gontkovičová, People lead v Mondelez International Lenka Nováková, Global VP International Logistics at AB Inbev Flavia Gomez Aragao a hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Ve zcela jiné roli uvidíte generální ředitelku Adrianu Jahňákovou a Gabrielu Bechyňskou, Senior Manager Government & Public Affairs – EMEA ze společnosti LEGO, nebo HR ředitele TV Nova Mateje Šemšeje. Svou zkušenost představí také Daniela Hlaváčková, Marketingová ředitelka pro střední Evropu ve společnosti Mars a Iva Welker Managing Director VMLY&R.