2022konferencevšechny aktuality

Andrea Gontkovičová: Nevidím důvod, proč by žena měla vydělávat méně než muž

Generální ředitelka společnosti Philip Morris pro Česko, Slovensko a Maďarsko Andrea Gontkovičová, která byla jednou z výrazných tváří letošního 13. ročníku Equal Pay Day, působí v mezinárodní společnosti Philip Morris téměř 25 let. Od roku 1997, kdy do společnosti nastoupila, prošla řadou pozic. V letech 2003 až 2005 nabrala cenné mezinárodní zkušenosti v oddělení strategického rozvoje a plánování v centrále společnosti ve švýcarském Lausanne. 

Po návratu se stala vedoucí oddělení vnějších vztahů na Slovensku, odkud se znovu vrátila do centrály na pozici ředitelky vnějších vztahů pro EU. Od roku 2009 působí v Praze, nejdříve jako ředitelka pro inovace a rozvoj, kdy úspěšně stála za uvedením produktu IQOS na českém, slovenském a maďarském trhu a od listopadu 2019 působí na pozici generální ředitelky Philip Morris pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Inspirujte se od ženy, která se svým týmem řídí 2000 lidí ve třech zemích.

Ve svém vystoupení na 13. ročníku promluvila mimo jiné o tom:

  • Proč a jak se stát copilotem vlastního života a také lidí okolo nás?
  • Jaké kroky udělal Philip Morris pro zvládnutí situace, kterou s sebou přinesl covid?
  • Jak ve společnosti přistupují k rodičovské dovolené? Jak podporují rodiče, kteří chtějí vychovávat děti, ale nechtějí ztratit kontakt se svým zaměstnavatelem?
  • Co pro Philip Morris znamená rovné odměňování a diverzita?