Aktualityvšechny aktuality

Aktivní role mužů ve vytváření inkluzivního pracovního prostředí

V rámci lednového setkání Women Empowerment Principles (WEPs) s názvem Equality Means Business vyzval Emmanuel Chilaud, Senior Director, Manufacturing Biscuits CZ ve společnosti Mondelēz International, muže k aktivnímu zapojení do diskuze o rovných příležitostech. 

Proč je podle Emmanuela Chilauda důležité, aby se muži aktivně zapojili do řešení otázek rovných příležitostí a rovného odměňování? A jak jim v tom může pomoci účast na konferenci Equal Pay Day? 

Jedním z hlavních důvodů, proč by se muži měli zúčastnit konference, je potřeba a příležitost aktivně podpořit vyvážené zastoupení mužů a žen ve vedení podniků. S pouhými 13 % žen ve výkonných pozicích v České republice není využíván plný potenciál inteligence a schopností, které ženy v této zemi nabízí. Účast mužů na konferenci Equal Pay Day může významně přispět k posílení povědomí o této problematice a podpoře změn ve vedení směrem k vyváženějšímu zastoupení mužů a žen, a podpoře iniciativ na zajištění rovných příležitostí a odstranění genderových stereotypů.

Neméně důležité je, aby muži byli součástí této diskuse, protože genderová nerovnost a nedostatečné zastoupení žen ve vedení má vliv na celou společnost. Účast mužů je klíčová pro dosažení skutečného pokroku v této oblasti a vytvoření inkluzivnějšího pracovního prostředí.

Z tohoto důvodu vyzývá Emmanuel všechny muže, zvláště ty, kteří jsou zodpovědní za vedení týmů, aby se aktivně zapojili a zúčastnili se konference Equal Pay Day, která se koná v Clarion Hotelu v Praze 11. a 12. dubna. „Vaše přítomnost je důležitá pro dosažení skutečné rovnosti pohlaví a efektivního využití potenciálu v našich společnostech,“ říká Chilaud.