Aktualitynapsali-o-nasvšechny aktuality

Akční ženy: Projektová manažerka Equal Pay Day Helena Dreiseitlová: Jsou to dva dny, které mění měsíce, týdny i roky

Těšíte se na Equal Pay Day? My taky! Tento rozhovor bude nejenom o těšení a musím se vám s radostí a absolutně neprofesionálně přiznat, že jsem se na tento rozhovor tuze těšil. Protože ho budu vést s dobrou duší, šémem dodávajícím energii celé akci, červenou čárou, kterou budete moci během obou dnů Equal Pay Day zahlédnout pod pódiem, za pódiem i na něm a ve všech přilehlých prostorách. S dámou, která to má celé na povel a pod palcem a je skutečnou dobrošéfkou všech dobroholek, které na Equay Pay Day doslova poletují jako pilné včelky usilujíce se o to, aby všechno šlapalo a jelo jako dobře seřízený a namazaný orloj. Těšení bylo obrovské i proto, že tato akční dáma kromě toho, že přesně ví, co dělá je i ztělesněním všech akčních žen, které milují to, co dělají a i obráceně, dělají to, co milují. A své nadšení je schopna doslova plnými náručemi rozdávat všem, kteří mají štěstí vyskytnout se v její blízkosti. Inu a kdo jiný by nám měl říci, na co všechno se můžeme těšit na letošním jubilejním 15. ročníku této největší evropské akce svého druhu, věnované především, ale nejenom ženám?

Slovo má projektová manažerka 15. ročníku Equal Pay Day Helena Dreiseitlová.

Zkusme se na začátku mírně protáhnout a rozcvičit – když slavíme 15. ročník, tak 15 bleskovými otázkami:

Krizový moment z příprav?

Jsem si jistá, že to co děláme, společnost opravdu chce?

Jak to všechno stíháte?

Začaly jsme včas s přípravami, takže se to sice valí, ale stíháme. Máme super tým a teď přibudou další boží dobroholky.

Počet speakerek na konferenčním dnu?

30 a budou tam i muži, ostatně jako vždy 😉

Top speakerka konferenčního dne?

Bude jich tam 30! 😉

Nezapomněli jste na muže?

Určitě ne. Máme plnou podporu. Již z roku 2023 běží iniciativa „men on board” a letos roste dalšími ambasadorskými vzkazy.

Ani na vlastní muže?

S podivem musím říct, že taky ne ?! Tak to jsme na tom vlastně dobře 🙂

Počet mentorek na empower day?

80! takže o deset víc než vloni.

Kolik dobroholek letos bude na EPD pobíhat?

Téměř 70.

Přihlásili se letos i dobrokluci?

Stydí se. Lákám je 😉

Kolik kilometrů naběháte během obou dnů akce?

Já mám hrozně blbý odhad a kroky si nikdy nepočítám, ale holky říkaly každá kolem 24 tisíc za jeden den. Asi pořídíme brusle 🙂

Odhadovaný počet účastnic a účastníků?

Věřím, že atakujeme hranici 2000. Já říkám, že nikdy nemůžeme napsat: „máme vyprodáno”, protože toho prostoru vyrobíme, kolik bude potřeba.

Počet zón 15. ročníku EPD?

Ještě nejsme ve finále, zatím asi 7.

Potkáme se i se zakladatelkou českého EPD Lenkou Šťastnou?

Samozřejmě 🙂

Počet zemí, ze kterých na EPD přijedou osobnosti a hosté?

V tuto chvíli vím o 10.

Zapomněl jsem na něco?

Myslím, že ne.

Milá Helenko, kromě mnoha jiných důvodů na těšení – samozřejmě nabitý a skvěle vyskládaný program, inspirativní osobnosti, a mnoho dalšího, co tato výjimečná akce nabízí – je český EPD doslova unikátní, jedinečný a výjimečný svou atmosférou. Kdo ji ještě nezažil, opravdu netuší, na co se může těšit – lze to vůbec nějak slovy popsat?

Snažíme se to popsat každý rok, ale je to opravdu těžké. Akce takového formátu sama dýchá, sama žije, pulzuje a je jen na každém z nás, jak se přidá. Je to obrovská platforma, na které se potkávají věkově rozdílní účastníci a účastnice, napříč obory i pozicemi. Seniorita s junioritou, ti co se vracejí i ti co přicházejí poprvé. EPD je unikátní příležitost „se potkat”.

Zkusme všem akčním dámám, které neměli potěšení číst náš loňský rozhovor vysvětlit, proč jsem vás výše nazval červenou čárou a i to, že jsem to nemyslel ve zlém, naopak…

Za prvé proto, že nosíváme červené oblečení a tato barva evokuje energii??? Pro mě je především odvážná. Tato symbolická barva „ztráty v účetnictví” provádí nejen kampaň, ale i samotné účastníky. Často se ostýchají vzít cokoliv červeného, protože nejsou zvyklí, ale když to zkusili, zjistili, že je to prima. To máte stejné jako s novými chutěmi, nebo kvótami. Za druhé asi proto, že při každém takto rozsáhlém eventu je potřeba „být všude přítomen” a to občas znamená „přidat” 🙂

Předpokládám, že letos toho naběháte opět víc, jak loni – mimochodem, máte někde na těle během akce nějaký smart krokoměr, možná pro jistotu i tachometr, abyste na konci mohla vyhodnotit, kolik jste se zase letos kolem EPD naběhala?

Já toto nepoužívám, ale možná je čas, zapojit nějaké bezkontaktní AI? Máte nějaký nápad?

Tak to jste mě zaskočila – ale přemyslím to…V jakém stadiu příprav 15. ročníku EPD jsem vás na chviličku zastavil, vytrhl z nasazení, v jakém bodu časosledu se momentálně nacházíte a kam to celé spěje?

Je to týden jarního dne rovného odměňování, který je podle dat ČSÚ 6. března, je tu jaro a je tu MDŽ. Otvíráme aplikaci Eventee, kde si budete moci naklikat svůj program včetně mentoringů a domluvit si online/offline schůzky. Prostě total network.

Rozhovor vedl Ján Schneider.