Zuzana Indruchová

HR manažerka pro Česko, Slovensko a Maďarsko, Mondelez Czech Republic

Linked in

Mgr. Zuzana Indruchová, PhD. má více než desetileté zkušenosti z různých HR manažerských rolí v mezinárodním prostředí se zaměřením na HR obchodní partnerství, organizační efektivitu a rozvojovou praxi a řízení změn v FMCG a výrobním sektoru. Začínala jako specialistka na rozvoj, postupně se posouvala nahoru přes HR manažerku a manažerku talentové organizační efektivnosti v partnerství se zeměmi středoevropského regionu a stala se vedoucí HR integrovaného dodavatelského řetězce pro různé země v jižní střední Evropě.

V současné době působí jako People Lead pro země CZ/SK/HU ve společnosti Mondelēz. Sladký svět čokolády, sušenek, svačinek obecně, kde je již více než 15 let, jí vrací chuť a energii neustále se učit, být agilní a prozkoumávat úžasné pole lidských zdrojů. Specializuje se na agendu transformace, angažovanosti a kariérního rozvoje. Její postgraduální práce a studium byly zaměřeny na diverzitní management v českých společnostech.

Je velkou zastánkyní flexibilní práce, sama se vrátila do práce po 6 měsících mateřské dovolené a dokázala skloubit profesní kariéru a roli matky.

Co by pomohlo tomu, aby byl HLAS žen ve společnosti více slyšet?

Jako maminka vracející se po pěti měsících do práce vím, jak náročné je zorganizovat osobní i pracovní život, i v případě, že máte silné rodinné zázemí a podporující organizaci. Pokud vaši otázku zúžím na to, že hlas ženy bude ve společnosti více slyšet, pokud jim umožníme dřívější návrat do práce, pak je to určitě o skloubení pracovního a osobního života, což vnímám pro mě osobně jako klíčové – být schopna zvládat všechny role doma a zároveň přinášet přidanou hodnotu v práci, pokud k tomu získám i nezbytný čas jen pro sebe, cítím, že se mohu mnohem sebevědoměji projevovat a získávám sílu ovlivňovat svět kolem sebe.

Z pohledu organizace je to přizpůsobení se požadavkům ženy na práci ve flexibilnějším režimu – práce z domu, časově pružněji v průběhu celého dne, ochota zaměstnavatelů přizpůsobovat pracovní příležitosti z pohledu náplně práce a držet odpovídající finanční ohodnocení. Důležitým faktorem je také budování kultury skutečně rovných příležitosti. Mám pocit, že v tom paradoxně pomohla situace s COVIDem, flexibilita se stává současní našeho pracovního života.

Co děláte, když vám něco nejde, jak jste si představovala?

Zastavím se, nadechnu se a vydechnu. Snažím se rychle zorientovat, zanalyzovat, proč se mi nedaří. A pustím se do toho znovu a jinak. Nevzdávám se. Sdílím s ostatními, co se mi děje, protože mohou být inspirací pro nové řešení a zároveň jim mohu pomoci se vyvarovat stejných chyb.

Chystáte v roce 2022 nějakou „Změnu“?

Změna je součástí mého DNA, obecně změny velmi vítám a jdu jim naproti. Nevadí mi, že to občas krátkodobě bolí, naopak dokážu najít benefity ve změnách sama pro sebe dlouhodobě. Věřím, že v roce 2022 mě čeká spoustu pozitivních změn, které budu mít ve své režii!

Co bych se o sobě chtěla dočíst:

Ráda bych byla pro ženy v podobné situaci inspirací a třeba i impulzem pro jejich skloubení rodiny a pracovního života.

Zdroje inspirace:

Za mě je to určitě možnost networkingu – nebát se sdílet to, co cítím, hledat příběhy, které mě inspirují, být součástí okruhu silných žen, které chtějí předávat své know-how dále.