Yvona Tošnerová

Místopředsedkyně představenstva, Raiffeisen stavební spořitelna

Téma mentoringu:
Příležitosti a omezení se skrývají v naší hlavě

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Příležitosti a omezení se skrývají v naší hlavě

V dnešním komplexním světě je vysoce důležité prioritizovat, co je/není důležité, má/nemá smysl, kam věnovat svou energii. Věčnou honbu za výsledky a perfekcionismus vyměnit za laskavost, hlavně vůči sama sobě. Mít jasné hranice. Učit se z chyb a jít svojí cestou za svými sny.

O mně

Jsem manažerka. Nechybí mi odvaha dělat věci jinak. Týmy vedu na základě důvěry a větších pravomocí a očekávám zodpovědnost za výsledky. Pokud uděláme chybu, poučíme se z ní.
Jsem mentorka. Mentoring považuji za jeden z nejlepších nástrojů pro rozvoj kariéry pro každého. Aktuálně se však věnuji zejména podpoře žen v jejich růstu a boření mýtů a předsudků, které máme hlavně ve svých hlavách.

Co pro vás znamená slovo “příležitost”?

Nikdy není pozdě změnit úhel pohledu, začít dělat věci jinak. V krizi nebo nezdaru se obvykle skrývá drahokam – příležitost něco pochopit, něco se naučit a něco nového vytvořit. A když jedeme zrovna na pozitivní vlně, je to příležitost si odpočinout a pak se zapojit, kde je třeba.

Co byste popřála Equal Pay Day k 15. narozeninám?

Přeju si, abychom již v roce 2025 dosáhli, že ženy pracují na stejný výdělek stejně dlouho jako muži, a ne o 2 měsíce více. Přeji EPD, aby svými aktivitami podporovala ženy k větší znalosti sebe sama a odvaze, pomohla vzdělávat muže, aby se rovnosti nebáli a uviděli ty výhody, aby edukovala a podporovala veřejnou diksuzi na tato důležitá témata.

Jaká příležitost vám změnila život?

Když se otevřou nějaké pomyslné dveře, beru to jako příležitost do nich vstoupit, i když to může být velký krok do neznáma. A tak jsem postupně od letušky, přes daňovou poradkyni a manažerku na různých pozicích v bance došla až do představenstva banky a k mentoringu.

Jakou příležitost jste propásla?

V dnešním světě není o různé příležitosti nouze. Mně pomáhá si vždy uvědomit, kdo jsem, co potřebuju, kam jdu a jaký chci vést život. Podle toho vybírám, které příležitosti pustím, i když jsou třeba lákavé. A žádné z těch „propuštěných“ nelituju.