Petra Vojáčková

Manažerka útvaru Digitální a datové centrum, ČEZ Distribuce a.s.

Téma mentoringu:
Ženám role v transformaci sluší, a nemusí být jen digitální

Pátek 12.4.2024

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoring
Vstupenky
Téma:  Ženám role v transformaci sluší, a nemusí být jen digitální

Transformace ze své podstaty je především o změnách. Přirozenou vlastností žen je schopnost změny, adopce změny, prosazování změny, rychlost reakce na změny. Klíčem úspěchu prosazení žen mezi muži je využití jejich přirozených vlastností, nikoliv snaha řešit věci jako muži.

O mně

Vzděláním jsem technik, srdcem psycholog. Život je pro mě jedna velká změna a změny miluji. Na začátku kariéry jsem si myslela, že změním svět a objevím nové možnosti pro zobrazovací systémy v lékařství. Změna je ale život, a proto má cesta odbočila k oblasti dodavatelské R&D, měřicí techniky.
No a jelikož je potřeba vracet se ke svým snům, cítím se nyní opět součástí velké změny s celospolečenským dopadem v oblasti energetiky ČR. Od dob studií i v průběhu své pracovní kariéry se pohybuji v převážně mužském prostředí a jsem toho názoru, že pokud se žena nesnaží mužům v jejich způsobu práci podobat, je schopná se mezi nimi prosadit. Na prvním místě je pro mě v životě má rodina, mám velmi tolerantního manžela a dva skvělé syny. Z pohledu mezilidských vztahů jsou pro mě na prvním místě slušnost, respekt, tolerance a upřímnost.