Lenka Axlerová

CZ&SK Public Sector Leader at Microsoft

Pátek 31.3.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Konference
ProgramVstupenky
Něco o mně

Pracuji se skvělým týmem, který pomáhá zákazníkům měnit veřejnou správu, zdravotnictví a školství v České republice a na Slovensku.

Co děláte pro to, abyste byla VIDĚT A SLYŠET?

Pozorně poslouchám. Možná to zní jako paradox, ale to je mnohem důležitější než být ihned slyšet a vidět. Každý den si rozšiřuji okruh lidí, kteří mne můžou inspirovat a od kterých se učím. A pokud potřebuji dát cokoliv vědět širšímu okruhu lidí, používám LinkedIn.

Jaké jsou podle Vašeho názoru nejdůležitější VÝZVY PRO ROK 2023?

Výzva č.1: bezpečnost. Je třeba si uvědomit, že jsme v hybridní válce. Správně pojmenovat rizika a včas se na ně začít připravovat.
Výzva č.2: vzdělání. Úspěch naší společnosti ve střednědobém a dlouhodobém horizontu závisí na úrovni vzdělanosti. Změna našeho školství tak, aby vyrůstala mladá generace, která bude mít správně nastavené základní hodnoty, bude umět kriticky myslet, bude umět pracovat s velkým množstvím informací a vyhodnocovat jejich relevanci.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Větší respekt a vlídnost k sobě navzájem.

O čem se ve veřejném prostoru nemluví, ale mělo by?

Jakým způsobem jsme ovlivňováni algoritmy, o kterých nevíme, jak fungují. Proč, když dva lidé zadají stejné slovo do vyhledávače, tak se jim zobrazí jiné výsledky? Proč se nám na sociálních sítích objevují právě takové příspěvky, které tam vidíme? Proč při prohlížení webových stránek na nás míří konkrétní reklamy?

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

To, co v té době mé mladší já vědělo. Vše má svůj čas.