tiskové zprávy

Ženy, jak na trh práce? Myslete ve velkém

By 15. 3. 2018 No Comments

Již 13. a 14. dubna proběhne v Clarion Congress Hotel Prague 9. ročník legendární akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, největší vzdělávací akce v České republice. Čekají vás dva dny nabité energií, propojení, sdílení, inspirace a podpory. Hlavním tématem letošního ročníku jsou peníze. Hosté konference budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení. Akci pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR.

Letošními hosty páteční konference budou například: Její Excelence Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady, Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně, Sari Brody, Globální ředitelka diverzity a liedershipu IKEA Group. Pozvání přijala také Maggie Semple, celosvětově uznávaná, úspěšná britská podnikatelka, dále Irena Prášilová, MSD, Business Operation Director in Merck Sharp&Dohme, či Tatiana Gregor Kuchařová. V panelových diskusích vystoupí mezi jinými Nicole Erdmann, Country Property Manager společnosti IKEA, Kateřina Zapletalová, členka představenstva společnosti Moser či Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, která je často označována za první dámu e-commerce nebo Drahomíra Mandíková, členka představenstva Plzeňského Prazdroje. Více o programu a hostech naleznete zde.

Drahomíra Mandíková, která povede na páteční konferenci panel na téma Investice do sebe není zbytečné utrácení říká: „Jako významný zaměstnavatel si uvědomujeme, že náš úspěch souvisí s profesionalitou, vášní a talentem našich lidí. I proto podporujeme naše zaměstnance, aby plně využili svůj potenciál, zapojovali se do dění nejen v naší společnosti a byli spokojeni v práci i mimo ni. Abychom i tímto způsobem dále přispívali k dlouhodobému úspěchu našeho podnikání.“

Cílem pracovně zážitkové konference Equal Pay Day –  ŽENY SOBĚ je vyvolat veřejnou diskuzi o příčinách stále přetrvávajících vysokých rozdílů mezi platy mužů a žen ve srovnatelných pozicích, a také ženám přinášet inspirativní vzory, předat jim zkušenosti, jak se naučit o platech vyjednávat, jak o penězích mluvit se zaměstnavatelem i v rodině, nebo jak nastartovat vlastní podnikání či podpořit svou kariéru.

Andrea Němcová jako spoluzakladatelka HR Spectrum, personální agentury, která za deset let fungování doručila desítkám manažerů nové členy do týmu radí: „Myslete ve velkém! Nestanovujte si cíle, které jsou rozumné! Dívejte se na svět okolo sebe s otevřenýma očima a snažte se na sobě pracovat, zdokonalujte se v tom, na co máte talent a dělejte to, co vás baví.“ I proto si vybrala na sobotní Mentoring Day téma „Odvážněji na trh práce“, aby dodala ženám sílu, odvahu a u kulatého stolu sdílela základní jednoduchá pravidla, která pomůžou na cestě k získání větší sebedůvěry a lepší práce.

Zuzana Lincová ze společnosti Profesia CZ k tomu dodává, že často zapomínáme, že pracovní pohovor je obchodní jednání. „Náš životopis mnohdy neodráží naši hodnotu, praxi, zkušenosti. V rámci mentoringu bych chtěla ukázat, jak vyjednávat o pracovních podmínkách, jak zjistit naši hodnotu na trhu práce a jak následně efektivně vyjednávat o mzdě.“

Pojďme vědomě pracovat na svém příběhu prostřednictvím sdílení zkušeností s šedesátkou inspirativních mentorek. Poznejte nové přátele, navažte profesní kontakty a nabijte se novými zážitky v pozitivní atmosféře plné ženské energie.

Spoluautorka Martina Zaciosová

Kontakt pro média:

Mgr. Tereza Melišová

PR Manager

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz