aktualita

Srdcem DOBROHOLKA

By 10. 2. 2019 No Comments

Podle nejpoužívanější definice je dobrovolníkem „ten, kdo se vědomě a svobodně rozhodne věnovat část svého času, energie a schopností ve prospěch druhých a tuto činnost vykonává bezplatně“. V době kdy nikdo nemá čas na nic, je úžasné, že existují lidé, kteří ho nezištně věnují nějakému projektu jako je například konference Equal Pay Day.

Poprvé jsem se s pojmem dobrovolnictví setkala, když jsem začala pomáhat s vedením volnočasové aktivity TenSing, ve které jsem zpívala a tančila. Bylo mi 15. Od té doby jsem byla dobrovolníkem na mnoha projektech pro různé organizace. Organizovala jsem sborové zkoušky, koncerty a hudební festivaly pro mládež, připravovala mezinárodní konferenci o dobrovolnictví, facilitovala jsem pravidelná setkání mladých žen z businessu a pomáhala na konferencích. Kopala jsem základy pro saunu, sušila seno, okopávala záhradku s bylinkami, vyráběla budku pro ptáky, uklízela ulice, stavěla zdi. Nosila jsem krabice, vybalovala a zase zabalovala. Zapisovala jsem, tiskla, třídila a zakládala. Pomáhala jsem řečníkům s přípravou na vystoupení. Řešila jsem všetečné dotazy registrovaných hostů konference a ještě mnohem víc…

Dobrovolnictví mě naučilo nesedět a nečekat, až mi někdo řekne, co mám dělat. Naučilo mě, že je třeba se dívat s očima doširoka otevřenýma a hledat, co ještě můžu udělat, kde ještě můžu přispět. Naučilo mě spolupracovat. Spolupracovat s lidmi různého vyznání, z odlišných oborů, se zkušenostmi a bez zkušeností, s lidmi mladšími i staršími, s rozmanitými životními příběhy. A to mě učí toleranci, otevřenosti a solidaritě.

Dobrovolnictví je nikdy nekončící školení hard skills a soft skills. Zahradničení, vaření, stavění, komunikace, vyjednávání (někdy i pěkně ostré), organizace věcí a lidí, grafika, sociální sítě, fundraising, audio a vizuální technika, vystupování před kamerou, vystupování před lidmi,  inspirování ostatních a mnoho dalšího.

A nakonec, dobrovolnictví přináší neskutečně dobrý pocit ze sebe sama a odvedené práce. Klišé? Možná. Zažili jste to?

Zapojte se do příprav jubilejního desátého ročníku
pracovně zážitkové konference
EQUAL PAY DAY 2019.

Tak jako mnoho úžasných akcí i konference Equal Pay Day stojí na práci pilných dobrovolníků. Jejich práce si nesmírně vážíme a proto jsme pro ně letos připravily praktický workshop s psychologem a trenérem Valerym Senichevem.
V rámci workshopu pohovoříme o konferenci Equal Pay Day a o tom, jaká to bude v roce 2019. Cílem je, aby se dobrovolnice seznámily mezi sebou a s organizací konference, a aby po workshopu měly jasnou představu, kde se budou v týmu EPD cítit nejlépe, co by je bavilo dělat, co si chtějí vyzkoušet. První úžasné setkání proběhlo 23. 1. 2019. 
Druhé se uskuteční 18. 2. 2019, 17:00-20:00 ve Friends Coffee House, Palackého 7, 110 00 Praha 1

Prosím o vyplnění následujícího FORMULÁŘE, abychom věděly kolik nás setkání bude.

Vytvořily jsme k setkání dobroholek také FB událost ve FB Skupině Doholek. Pokud se chcete přidat k dobrovolnicím EPD 2019, tak se rozhodně přidejte…

Jakékoliv dotazy směřujte na Míšu (michaela.melicher@bpwcr.cz).

A všechny informace ke konferenci najdete na stránkách Equal Pay Day, pak také na FB strákách, kde jsme vytvořily již událost, na kterou můžete pozvat své známé.