aktualita

Pracujte na sobě, více než na své práci – to vzkazuje Alice Pavlů

By 15. 4. 2018 No Comments

Alice Pavlů je nezávislou National Sales Director společnosti Mary Kay, pro kterou začala pracovat před dvaceti lety. Je matkou tří dětí a když byly malé, musela hledat tu správnou cestu. Až když pochopila význam priorit a osobnostního rozvoje, dokázala vše zvládnout. Byť pro Mary Kay pracuje dvacet let, stále se těší z toho, kým se díky své práci může stát a hlavně, jak může pomoci ostatním ženám, aby našly rovnováhu ve svém životě. A my vám nyní s touto úžasnou ženou přinášíme rozhovor.

Myslíte si, že je důležité, aby se ženy navzájem podporovaly?

Rozhodně ano. Jako ženy máme v životě spoustu rolí a také se toho od nás hodně očekává, ale také hodně očekáváme samy od sebe. Proto je vzájemná podpora velmi důležitá.

A myslíte si, že se ženy v České republice podporují dostatečně?

V mém světě ano, protože je to firemní kultura naší společnosti. Když se ale bavím se ženami, které běžně pracují, tak si jsou ženy spíše konkurencí, rivalkami. Je důležité o podpoře mluvit, co pro nás ženy znamená.

Proč se účastníte akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ?

Právě proto. Já díky své práci žiji ve světě, kde je to normální, ale ne každý k nám přijde. Naše společnost není primárně o kosmetice, ale právě o ženách, které podporují další ženy.

pavlu

Na sobotním mentoringu jste vedla stůl na téma „Práce sama na sobě jako cesta k úspěchu a rovnováze“. Jak najít tu správnou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem?

Naučila jsem se díky tomu, co dělám, že vše je o prioritách. Tedy když chci rovnováhu, musím si jasně stanovit momentální priority v mém životě. Inspirací mi byla Mary Kay Ash, která věřila, že když žena bude mít priority v pořádku, bude vše v pořádku. Určila priority: 1. bůh, 2. rodina, 3. kariéra

Kariéra je vždy na třetím místě, ne na padesátém. Někdy si myslíme, že odvézt věci do čistírny nebo perfektně uklidit je rodina. Ale je to skutečně tak? Je tedy potřeba si srovnat priority, srovnat si svůj časový režim a žít v souladu se svými hodnotami. Naučit se říkat ne i za cenu, že někoho ze svého okolí ztratím. Ta ztráta je vždy ziskem. Velmi mě pomohla filozofie knihy Čtyři dohody a velmi často se k ní vracím, v rámci svých postojů k sobě i jiným. Kolikrát v životě ztratíme rovnováhu jen díky tomu, že si vytvoříme domněnku. Ztratíme klid, protože si bereme věci příliš osobně. Hřešíme slovem, tím si bereme sílu, protože když budu myslet a žít s tím, že něco nemám, tak to nikdy mít nebudu. Klademe na sebe příliš vysoké nároky, proto úspěch nemůže přijít. Místo toho, abychom přijali, že vše děláme vždy nejlíp, jak umíme.

Vy jste ve své práci spokojená. Je to práce vašich snů?

Ano, našla jsem práci svých snů, ale nikdy jsem ji nehledala a nikdy by mě nenapadlo, že přesně toto bude práce mých snů. Jsem člověk, pro kterého je důležitá etika a zásady a tím, že naše firma naplňuje to, co cítím já. A navíc mi umožňuje pomoci dalším ženám najít tady příležitost, kterou třeba nikdy nečekaly. Právě to, být odměněna spravedlivě, vytvořit si svoje podnikání tak jak já chci, je pro mě naplňující.

Co byste v této oblasti poradila ženám?

Co bych poradila? Nepřemýšlejte tolik. Každá práce, příležitost, obsahuje věci, které budete milovat a věci, které tak milovat nebudete. Vždy je důležité podívat se na přínos a na to, co pro to musím obětovat. A rozhodně musím souznít s filozofií, myšlenkou, produktem společnosti, pro kterou pracuji a být šťastná. Pokud jsou věci, které můžete změnit, tak je změňte. Pokud jsou věci, které změnit nemůžete, změňte úhel pohledu.

Jakou radu byste dala ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Pracujte na sobě. Více než na své práci.