všechny aktuality

Pozvánka na SOUTĚŽ O „NEJ“ KRASLICI ROKU 2016!

KRÁSNĚNÍ S NZM aneb SOUTĚŽ O „NEJ“ KRASLICI ROKU 2016!
Přijďte do Národního zemědělského muzea a zúčastněte se autorské soutěže o nejkrásnější, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější velikonoční kraslici! Zapojte se s námi do pokusu o vytvoření rekordu – největší muzejní kolekce kraslic v ČR a v Evropě!
Staří Sumerové barvili při svátcích jara vajíčka zlatě, staří Egypťané rudě, Peršané používali karmínovou, Římané zelenou, staří Slované červenou. Ze staroslovanského slova „krasniti“ také kraslice dostala své jméno, ať už ale tento symbol zrození a života nabarvíte jakoukoliv barvou a k výzdobě použijete batikování, drátkování, gravírování, polepování či voskování, určitě stvoříte kraslici osobitou, nevšední a krásnou. Vajíčko má magickou moc a ta bude ornamenty posílena.
Pokuste se vyrobit tu nejzajímavější kraslici a přineste ji od 8.3. do 23.3. 2016 k nám, do budovy Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.
Kraslice (samozřejmě vyfouknuté) musíte vyzdobit vlastnoručně (abyste svou techniku mohli případně předvést ostatním) a do soutěže můžete přihlásit nejvýše pět autorských kousků. Přímo na místě si vyrobíte stojánek v podobě papírového zajíčka, na nějž napíšete své jméno, kontakt necháte v osudí na pokladně muzea. Všechna umělecká díla budou v prostorách NZM k vidění až do ukončení výstavy „Velikonoční kraslice“. Naše soutěž je určena pro děti i dospělé.
V pátek 18. března vás čeká speciální velikonoční program a překvapení v podobě nejrůznějších tvůrčích dílen. A ve středu 30. března vyhlásíme malíře a malířky 10 nejlepších kraslic. Ocenění umělci a umělkyně od nás dostanou dárek a vstupenku do všech poboček NZM po celé ČR! Ze soutěžních kraslic se poté pokusíme vytvořit rekordní největší a také nejkrásnější kolekci velikonočních kraslic v celé republice a možná v celé Evropě.

Přijďte s námi krásnit a krásou přivítat jaro, těšíme se na vás!